ABD Suriye’den çıkmak için 3 şartı sundu

0
64

ABD’nin Birleşmiş Milletler Daimi Temsilcisi Nikki Haley, Suriye’den çıkmak için 3 şart sıraladı. “Üç şeyi başarmadan Suriye’den çıkamayacağız” diye konuşan Haley, Suriye’den çekilmek için istedikleri şartları sıraladı.

KORSAN- ABD’nin Birleşmiş Milletler Daimi Temsilcisi Nikki Haley, ”Suriye’den üç şeyi başarmadan çıkmayacağız” dedi. Haley, “Öncelikle kimyasal silah kullanımına izin veremeyiz ve bunun için mücadele edeceğiz. DEAŞ’ın tamamen yenilmesi gerek ve üçüncü hedef İran’ın bölgeye hakim olmadığından emin olmalıyız.” ifadelerini kullandı.

Amerikan CBS televizyonunda konuşan Haley, ABD’nin Suriye’de rejim ile mevcut durumda kesinlikle doğrudan görüşmeyeceğini belirtti.

Rusya’nın Suriye’deki varlığından duydukları rahatsızlığı da ifade eden Haley, Suriye’de rejimin kimyasal silah bulundurması ve yapmasına yardım ettiği iddia edilen Rus şirketlere yeni yaptırımlar uygulayacaklarını bildirdi. Haley ”Rusya’ya yaptırımlar geliyor. Hazine Bakanı Mnuchin, pazartesi günü bu yaptırımları açıklayacak. Yaptırımlar doğrudan Esed ve kimyasal silah kullanımıyla alakalı şirketlere uygulanacak.” dedi.

Cevap yazın

Yorum Yazınız.
Lütfen adınızı giriniz