Afrin operasyonu başladı

0
208
Kütahya’da konuşan Cumhurbaşkan Erdoğan Afrin operasyonunun sahada fiilen başladığını duyurdu. Bunu Münbiç’in izleyeceğini söyleyen Erdoğan, “Ardından da kademe kademe Irak sınırına kadar temizleyeceğiz” ifadelerini kullandı.

KORSAN – Kütahya’daki AKP olağan il kongresinde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Afrin operasyonunun sahada fiilen başladığını duyurdu.  Afrin operasyonunu Münbiç’in takip edeceğini söyleyen Erdoğan,  “Ardından da kademe kademe Irak sınırına kadar bu terör pisliğini temizleyeceğiz. Madem Münbiç’te bize verilen sözler şu ana kadar yerine getirilmedi, bunun gereğini yapmamıza kimsenin söyleyecek sözü olamaz. Burada bir hususun altını özellikle çizmek istiyorum. Bizim, Suriye’nin toprak bütünlüğüyle, bağımsız ve müreffeh geleceğiyle, Suriye halkının demokratik talepleriyle ilgili en küçük menfi bir düşüncemiz yoktur. Tam tersine kendi milli güvenliğimizle beraber ülkemizdeki 3,5 milyon sığınmacı başta olmak üzere evlerinden ve vatanlarından olmuş, Suriye nüfusunun yarısından fazlasını teşkil eden 13 milyona yakın kardeşimizin güvenliği, huzuru, geleceği için de bu adımları atıyoruz. Suriye’de kimler işgalcidir, bunu size açıklayayım mı? Suriye halkını çoluk çocuk demeden katleden herkes işgalcidir. 1 milyona yakın Suriyeliyi katledenlerden daha büyük işgalci olur mu?” diye konuştu.

‘ABD SURİYE’DE KURNAZLIK YAPIYOR’

Erdoğan sözlerini şöyle sürdürdü: “Suriye’de terör örgütünün adını değiştirerek kurnazlık yaptıklarını sanıyorlar. Yok sınır muhafızlarıymış, yok SDG imiş, yok iç güvenlik oluşumuymuş. Siz kimi kandırıyorsunuz ya? Bu örgütün adı PKK’dir, YPG’dir.  Amerika’nın da Avrupa Birliği’nin de terör örgütleri listesinde olan PKK var ya, Suriye’de iş tuttukları örgüt işte onun ta kendisidir. Böyle olduğunu kendileri de çok iyi bildikleri halde bizi ve tüm dünyayı kandırmak için adeta kırk takla atıyorlar. Bunu yaparken de sürekli kendileriyle tenakuza düşüyorlar. Biri diyor ki ‘Ordu kuracağız’, öteki ‘Bizim asla böyle bir amacımız yok’, bir başkası da ‘Sınır muhafızları oluşturacağız’ diye bir laf ediyor. Daha bunun mürekkebi kurumadan iç güvenlik oluşumu diye bir şey çıkıyor ortaya. Bunların birbirlerinden haberi yok ya da birinin söylediği yalanı öteki duymadığı için her biri başka telden çalıyor. Üstelik bu girişimlerimiz Türkiye’yi hedef almıyor diye bir de üste çıkıyorlar. Ne olursa olsun bizim için önemli değil. Biz sahada ne oluyor ona bakıyoruz. Geldik ve geliyoruz”.

‘TERÖR KORİDORU DEVREYE SOKULDU’

Cumhurbaşkanı Erdoğan şunları söyledi: “Galiba onların aklına Türk deyince sadece kucaklarında besleyip büyüttükleri FETÖ’cüler ve bu ihanet şebekesinin karaktersiz, omurgasız, her türlü kullanıma elverişli elemanları geliyor. Yine bunların aklına galiba bölgede çalışılacak ortak deyince de sadece parayı verenin tepe tepe kullanabildiği bir kiralık katiller ordusundan ibaret olan PKK’lılar geliyor. Ama merak etmeyin, terör örgütlerine güvenmenin ne kadar yanlış olduğunu öğrenecekler. Bu bölgede Türkiye’den başka çalışılabilecek müttefik bulamayacaklarını öğrenecekler. Artık karşılarında 3-5 askerle darbe yapabilecekleri, 3-5 gazete manşetiyle hükümeti düşürebilecekleri bir Türkiye yok. Gezi döneminde çapulculardan iş çıkmadı. PKK’yı harekete geçirip çukur eylemleriyle milletimizin huzurunu bozmaya çalıştılar. Suriye’de, Irak’ta farklı senaryolar devreye sokuldu. Şimdi de terör koridorunu devreye sokmaya çalışıyorlar. Bunun da üstesinden geleceğiz”.

 

Cevap yazın

Yorum Yazınız.
Lütfen adınızı giriniz