Afrin’in Meryemeyn köyüne bombardıman

0
102

TSK birlikleri ve ÖSO güçlerinin operasyon başlattığı Afrin’in Meryemeyn köyüne savaş uçaklarıyla hava bombardımanı düzenlendi.

KORSAN – Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) birlikleri ve Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) güçlerinin ilerleyişini sürdürdüğü Afrin’in kuzeyindeki Meryemeyn köyüne yönelik operasyon başlatıldı. Bölgedeki en büyük yerleşim alanlarından Meryemeyn’in çevresindeki köylere, TSK ve ÖSO güçleri girdi. Dünden bu yana sürdürülen operasyonlarda Meryemeyn’in çevresindeki Surayil, Kaçkader, Hayimli ve Melkiye köylerini ele geçiren TSK ve ÖSO, öğleden sonra da çatışmaların ardından Kafermez köyüne girdi.

ÖNCE BOMBARDIMAN, SONRA SALDIRI

Meryemeyn köyü sınırında bulunan ve dün girilen Mezra köyünde, öğleden sonra konuşlanan ÖSO güçleri harekete geçti. ÖSO’nun hareketlenmesiyle Meryemeyn bölgesinden Mezra köyüne havan ve roketler atıldı. Bu gelişmenin ardından Türk savaş uçakları Meryemeyn’deki çeşitli yerleri bombaladı. Hava bombardımanı sonrası ÖSO güçleri de Meryemeyn bölgesine ağır silahlarla saldırdı. ÖSO güçlerinin ilerleyişini sürdürdüğü Afrin kırsalındaki Meryemeyn köyüne yönelik operasyon devam ediyor. (DHA)

Cevap yazın

Yorum Yazınız.
Lütfen adınızı giriniz