AKP il başkanı İbrahim Ethem Taş oldu

0
756

AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Antalya il başkan adayı olarak eski il başkanlarından Hamza Taş’ın oğlu İbrahim Ethem Taş’ı atadı.

KORSAN – Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Antalya il başkanlığı için İbrahim Ethem Taş’ın aday olmasına karar verdi. Görevden alınan mevcut İl Başkanı Rıza Sümer yaptığı yazılı açıklama ile Erdoğan’ın adaylar ile yaptığı görüşme neticesinde eski il başkanlarından Hamza Taş’ın oğlu İbrahim Ethem Taş’ı aday olarak atadığını duyurdu. Rıza Sümer’in Erdoğan’ın da katılımıyla 10 Mart tarihinde gerçekleştirilecek Antalya 6. Olağan İl Kongresi’nde yeniden aday olmayacağını açıklamasından sonra, Antalya teşkilatlarında temayül yoklaması yapılmış, sonuçlar değerlendirilmek üzere Genel Merkez Teşkilat Başkanlığı’na gönderilmişti. Teşkilat başkanlığı Antalya’dan isimleri öne çıkan Abdullah Işıkhan, Ali Çetin, Bekir Asri, İbrahim Ethem Taş, Kadir Sarıcalar ve Osman Dirican olmak üzere 6 il başkan adayını Erdoğan tarafından şahsen yapılacak mülakat için Ankara’ya çağırmıştı.

RIZA SÜMER TARAFINDAN AÇIKLANDI

İl Başkanı Sümer yaptığı açıklamada, “Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan bizzat yaptığı görüşme neticesinde 6. Olağan İl Kongresi’nde Antalya il başkan adayı olarak İbrahim Ethem Taş’a görevi tevdi etmiştir. Cumhurbaşkanımızın takdiriyle tevdi edilmiş olan bu görev İbrahim Ethem Taş kardeşimize, partimize, Antalyamıza ve ülkemize hayırlı uğurlu olsun. Aday olan bütün arkadaşlarımız görevi layıkıyla yerine getirebilecek, donanıma ve tecrübeye sahiplerdi, bayrağı gönül rahatlığı ile yeni başkan adayımıza teslim ediyorum. Eminim ki, bu karar ve tevdi edilen görev ile partimiz Antalya’da hayırlı işlere ve yeni başarılara imza atacaktır. Bütün Antalyalı hemşerilerimizi 10 Mart Cumartesi günü Cumhurbaşkanımızın teşrifleriyle gerçekleştireceğimiz. 6. Olağan Kongremize davet ediyorum” diye konuştu. (Haber Merkezi)

Cevap yazın

Yorum Yazınız.
Lütfen adınızı giriniz