AKP’den açıklama: Yusuf Üras başkan adayı değil

0
77
AKP Kemer İlçe Başkanı Minta, kendi kendini Belediye Başkan Adayı ilan eden Yusuf Üras’a, “Partimizin aday belirleme süreci bellidir. Şu an hiçbir adayımız yok” cevabı verdi. Minta, Üras’ın parti binasını sahiplenen açıklamasını da daha sonra düzelttiğini belirtti.

KORSAN – AKP’li Tekirova eski Belediye Başkanı Yusuf Üras’ın kendini Kemer Belediye Başkanı ilan etmesini değerlendiren Kemer İlçe Başkanı İsmail Selami Minta, AKP’nin aday belirlemeye yönelik sistemi olduğunu ve adayın bu şekilde belirleneceğini söyledi. Üras’ın ilçe teşkilatı tarafından hafta sonu açılan Göynük Hizmet Ofisi’ni sahiplenen açıklamalar yapmasına da cevap veren Minta, “Daha sonra bu sözlerini düzeltti. O hizmet binası Kemer’de ilçe teşkilatı tarafından kurulacak irtibat bürolarının ilkidir” ifadelerini kullandı.

‘3 DÖNEMDİR KAZANAMIYORUZ’

İlçe başkanı olarak 25 Ağustos 2017 tarihinde atandığını hatırlatan Minta “Ak Parti olarak Kemer’de 3 dönemdir belediye seçimlerini kazanamıyoruz. 2004 yılında Ak Parti’nin ilk Kemer Belediye Başkan adayı ben olmuştum. Kemer’de seçim kazanamamak o dönemden beri içimizde bir burukluktur. Biz Kemer’de seçimin nasıl kazanılacağını bilen iyi bir ekibiz. Zaten göreve gelir gelmez, ilçe teşkilatını oluştururken tamamen bu esaslara dayalı olarak bir ekip kurduk” dedi. (Haber Merkezi)

Cevap yazın

Yorum Yazınız.
Lütfen adınızı giriniz