Akrabası uyuşturucu satan bürokrat kim?

0
1040
CHP Muratpaşa İlçe Başkanı Hasan Şahin, AKP’li Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Türel’e belediye bürokratları arasında, ailesi ve birinci dereceden akrabaları çocuğa karşı cinsel suç ve uyuşturucu ticaretinden hüküm giymiş kişiler olup olmadığını sordu.

KORSAN – CHP Muratpaşa İlçe Başkanı Hasan Şahin, KHK ile kadroya alınacak olan belediye işçileri için güvenlik soruşturmasının yapılacak olmasını eleştirerek Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’e, başta kadro alacak işçilerin kendilerinin, anne, baba ve kardeşlerinin muhalif olması durumu olmak üzere bir dizi soru sordu. Hasan Şahin, Büyükşehir Belediyesi bürokratlarının arasında, ailesi ve birinci dereceden akrabaları çocuğa karşı cinsel suç ve uyuşturucu ticaretinden hüküm giymiş kimseler olup olmadığını da gündeme getirdi.

GÜVENLİK SORUŞTURMASI KRİTERİ

Antalya Büyükşehir Belediyesi bünyesinde çalışan ve AKP iktidarına muhalif olan personelin sürgün edilmesini hatırlatan Şahin, “Hala işçi ve memur olan kardeşlerimizin işten uzaklaştırılmaya çalışıldığı ve istifaya zorlamak için psikolojik baskıların yapıldığını görüyoruz. Tüm bunlar yetmezmiş gibi ‘taşeron sistemini’ düzenlemek için çıkarılan Kanun Hükmünde Kararname kapsamında, kadroya geçmek isteyen işçiler açısından ‘güvenlik soruşturması’ kriteri getirilmiştir. Güvenlik soruşturmasının kapsamı açıkça belirtilmemiştir” dedi.

TAŞERON İŞÇİLER TEDİRGİN

Taşeron işçi olan binlerce kişinin bu konuda tedirginlik yaşadığını dile getiren Şahin, “Ailesi AKP iktidarına muhalif olan ve AKP iktidarının halkımıza yaşattığı adaletsizlikleri bilen tüm vatandaşlarımız, muhalif tutumları sebebiyle bu haktan yararlanmayacağını düşünmekte, anne, baba ve eşler; çocukları ve eşleri için kendilerinin tehdit olabileceğini düşünmektedirler. AKP her geçen gün korku imparatorluğunu büyütmekte ve yandaş ise vatandaş anlayışını hakim kılmaktadır” ifadelerini kullandı.

HASAN ŞAHİN’İN SORULARI

Hasan Şahin, Türel’e şu soruları sordu: “Kadro alacak işçilerin kendilerinin, anne, baba ve kardeşlerinin muhalif olması güvenlik soruşturması açısından kriter olarak tutulacak mıdır? Eğer bu durum kriter olarak alınacaksa, şu anda halihazırda Büyükşehir Belediyesi’nde bürokrat olarak çalışan yöneticiler de güvenlik soruşturmasına tabi tutulacak mıdır? Belediye bürokratlarının arasında, ailesi ve birinci dereceden akrabaları çocuğa karşı cinsel suç ve uyuşturucu ticaretinden hüküm giymiş kimseler var mıdır? Bürokratların ailelerinin bu tür suçlara karışmış olması da sizin için bir güvenlik soruşturması kriteri midir? Ailesi bu tür yüz kızartıcı suçlara bulaşmış kimseye Büyükşehir Belediyesi’nde önemli kadrolarda görev vererek, beraber yol yürümeniz siyasi etik ve ahlak anlayışınıza uygun mudur?”

 

Cevap yazın

Yorum Yazınız.
Lütfen adınızı giriniz