Akşener: FETÖ aldattı, Trump da aldatacak

0
351
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı eleştiren İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener,  “Bu kadar aldanmak olur mu? Apo aldattı, FETÖ aldattı, PKK aldattı, Obama da aldatmış. Yakın zamanda Trump da aldatacak’ dedi.

KORSAN – İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin Bolu İl Başkanlığı binasının açılışına katıldı. Açılışta konuşan Akşener, Afrin harekatını desteklediklerini söyledi. Akşener, “Geç kalınmış bir müdahaleyi şanlı ordumuz yerine getiriyor. Biz elbette bu harekatın başarılı olması için ne gerekiyorsa yapmak durumundayız. Tüm siyasi farklılıklara rağmen milletimizin ordusuna yanında olduğumuzu göstermeliyiz. Ordumuzun muzaffer olması için biz iktidara ne yapması gerektiğini söylemekle yükümlüyüz” dedi.

‘BU KADAR ALDANMAK OLUR MU?’

Hükümeti eleştiren Meral Akşener, şunları söyledi: “Oraya bugün bu harekatı yapmak zorunda kalmamızın sebebi sizsiniz. Bu kadar aldanmak olur mu? İnsan biraz utanır. Cumhurbaşkanısın, AK Parti Genel Başkanısın, her şey oldun. Kanun hükmünde kararnameler ile kar lastiğine bile karar veriyorsun ama sürekli aldatılıyorsun. Apo aldattı, FETÖ aldattı, PKK aldattı, Obama da şimdi aldatmış. Putin bir ara aldattı. Merkel de aldattı. Aldatmayan adam yok. Aldatmayan kişi yok. Sonuç itibarı ile muhtarlarla yapılan konuşmada gördük ki, Obama da aldatmış. Şimdi Trump geldi. Trump’a ‘reis’ dediler. Yakın zamanda Trump da aldatacak. Siz nasıl bir ciddiyetsiz devlet yönetimine sahipsiniz.”

‘SİYASİ MALZEME YAPMAYIN’

Afrin harekatının “siyasi malzeme” yapılmamasını isteyen Akşener, “Şimdi Türkiye bir askeri müdahale yapıyor. Birincisi; çok konuşmayacaksınız. İkincisi; askeri müdahaleyi siyasi malzeme haline getirmeyeceksiniz. Üçüncüsü; her türlü desteği vereceksiniz. Onlara her türlü imkânlar sağlanmalı. El Bab’da aç kaldı çocuklarımız; burada her türlü imkânı seferber edeceksin” diye konuştu. (DHA)

Cevap yazın

Yorum Yazınız.
Lütfen adınızı giriniz