Ankara’nın yarışma filmleri belli oldu

0
89

19-29 Nisan tarihleri arasında yapılacak olan 29’uncu Ankara Uluslararası Film Festivali’nde yarışacak 10 film açıklandı.

KORSAN – Bu yıl 19-29 Nisan tarihleri arasında yapılacak olan 29’uncu Ankara Uluslararası Film Festivali’nde yarışacak filmler belli oldu. Festival kapsamında düzenlenen “Ulusal Uzun Film Yarışması”na başvuran 31 film arasından Aynur Çıray, Şenay Aydemir ve Şeyma Balcı’dan oluşan ön seçici kurulun değerlendirmesi sonucu ön elemeyi geçen 10 film belirlendi. Usta yönetmenler Onur Ünlü, Tayfun Pireselimoğlu ve Ümit Ünal’ın yeni filmlerinin birlikte yarışacağı yarışmada, Sundance Film Festivali’nde “En İyi Film” ödülü alan Kelebekler, Berlinale Generation 14plus bölümünde yarışan Güvercin ve Berlinale Forum bölümünde dünya prömiyerini yapan Tuzdan Kaide filmleri de yer alacak.

EN İYİ FİLME 50 LİRA ÖDÜL VERİLECEK

Kızılay Büyülü Fener Sineması’nda gerçekleştirilecek gösterimlerde Barış Pirhasan’nın başkanlığında, Songül Öden, Güven Kıraç, Şebnem İşigüzel ve Meryem Yavuz’dan oluşan seçici kurul filmleri seyirciyle birlikte izleyecek. Film gösterimleri sonrasında yapılacak söyleşilerde yönetmenler seyircilerle buluşacak. Ulusal Uzun Film Yarışmasında yer alacak filmlerden En İyi Film Ödülü’nü alan filmin yapımcısına 50 bin TL, ilk filmlere verilen Mahmut Tali Öngören Özel Ödülü’nü kazanan filmin yönetmenine ise 10 bin TL ödül verilecek.

İŞTE FESTİVALDE YARIŞACAK FİLMLER

 1. Ankara Uluslararası Film Festivali’nde yarışacak ulusal uzun metraj yarışma filmleri şunlar:
 2. Bekçi / Yönetmen: Durmuş Akbulut
 3. Güvercin / Yönetmen: Banu Sıvacı
 4. Halef / Yönetmen: Murat Düzgünoğlu
 5. Kelebekler / Yönetmen: Tolga Karaçelik
 6. Put Şeylere / Yönetmen: Onur Ünlü
 7. Renksiz Rüya / Yönetmen: Mehmet Ali Konar
 8. Sofra Sırları / Yönetmen: Ümit Ünal
 9. Tuzdan Kaide / Yönetmen: Burak Çevik
 10. Yol Kenarı / Yönetmen: Tayfun Pirselimoğlu
 11. Zor Bir Karar / Yönetmen: Ender Özkahraman

Cevap yazın

Yorum Yazınız.
Lütfen adınızı giriniz