Antalya’da 4.5 şiddetinde deprem

1
179

Akseki’de 4.5 büyüklüğündeki deprem vatandaşları sokağa döktü. Yerin 5 kilometre altında meydana gelen deprem Manavgat, Alanya, Gündoğmuş, İbradı ilçeleri ile Konya’nın Seydişehir ve Isparta’nın bazı ilçelerinde de hissedildi.

KORSAN – Antalya’nın Akseki ilçesinde meydana gelen 4.5 büyüklüğündeki deprem vatandaşları sokağa döktü. Saat 20.15’te meydana gelen depremin merkez üssünün Akseki’nin Yarpuz mevkii olduğu bildirildi. Kandili Rasathanesi verilerine göre yerin 5 kilometre altında 4.5 şiddetinde meydana gelen deprem Manavgat, Alanya, Gündoğmuş, İbradı ilçeleri ile Konya’nın Seydişehir ve Isparta’nın bazı ilçelerinde de hissedildi. Deprem kısa süreli paniğe neden oldu. Deprem nedeniyle Akseki’de vatandaşlar sokağa çıktı. Bir süre sokakta bekleyen vatandaşların havanın kararması ve paniğin geçmesinin ardından evlerine geri döndü. İlk depremin ardından yarım saat içerisinde 2.1 ve 2 şiddetinde iki artçı sarsıntı kaydedildi. (DHA)

1 Yorum

  1. 11 Nisan’da 07.20 sularında fesimde paylastim Akdeniz bölgesi deprem.hissi alıyorum.siddeti 5. diye 13 Nisan 20.55 Antalya’da oldu şükür kayıp olmadı aslında.olan Seydişehir keseciktede hissedilmis geçmiş olsun

Cevap yazın

Yorum Yazınız.
Lütfen adınızı giriniz