Antalya’da Erdoğan yasağı

0
868
AKP Antalya İl Kongresi, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın katılımıyla yapılacak. Havaalanından kongrenin yapılacağı spor salonuna kadar geniş güvenlik önlemleri alındı. Otoparklar boşaltıldı. Satıcılar engellendi. Mekanların dışarı masa çıkarması yasaklandı.

KORSAN – AKP Antalya 6. Olağan İl Kongresi için hazırlıklar tamamlandı. İl kongresi saat 15.00’de Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla başlayacak. Erdoğan’ın gelişi nedeniyle kentte olağanüstü güvenlik önlemleri alındı. Antalya Havalimanı’ndan kongrenin yapılacağı Meltem 100. Yıl’daki spor salonuna kadar geniş güvenlik önlemleri alındı. Otoparklardaki araçlar boşaltıldı. Sokak satıcıları engellendi. Kafeterya ve restoranların dışarı masa çıkarması yasaklandı. Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel de salona gelerek hazırlıkları yerinde inceleyip bilgi aldı. Hazırlıkların hızlı bir şekilde tamamlandığını dile getiren Türel, Twitter hesabından “Antalya, Antalya sevdalısı Cumhurbaşkanımızı karşılamaya hazır” paylaşımında bulundu.

İBRAHİM ETHEM TAŞ ADAY GÖSTERİLDİ

İl Başkanı Rıza Sümer’in kongrede aday olmayacağını açıklamasının ardından AKP Kepez İlçe Başkanı Avukat İbrahim Ethem Taş tek aday olarak seçime girecek. Başkan Sümer, bayrağı gönül rahatlığıyla yeni başkan adayına teslim edeceğini dile getirerek, “Cumhurbaşkanımızın takdiriyle tevdi edilmiş bu görev, Ethem Taş kardeşimize, partimize, Antalya’ya ve ülkemize hayırlı uğurlu olsun” dedi. AKP Antalya İl Teşkilatı’nda temayül yoklaması yapılmış, sonuçlar değerlendirilmek üzere, Genel Merkez Teşkilat Başkanlığına gönderilmişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın adaylar ile yaptığı görüşme neticesinde İbrahim Ethem Taş’ı il başkan adayı olarak atadığı açıklanmıştı.

Cevap yazın

Yorum Yazınız.
Lütfen adınızı giriniz