Antalya’da yine bir kadın cinayeti

0
3291

Alanya’da boşanma aşamasında olduğu eşini  tabancayla öldüren Hasan Y., aynı silahla intihar etti. Kadın olay yerinde can verirken, adam da kaldırıldığı hastanede öldü.

KORSAN – Antalya’nın Alanya ilçesinde Hasan Y. (53), boşanma aşamasında olduğu eşi Zehra Y.’yi tabancayla öldürdükten sonra aynı silahla intihar etti. Alanya’da hakkında evden uzaklaştırma cezası bulunan Hasan Y., boşanma aşamasında olduğu ikinci eşi ve 2 çocuk annesi Zehra Y. ile konuşmak için Yaylayolu Caddesi üzerinde, kadının çalıştığı eczaneye geldi. Eczanenin yanındaki çay ocağında konuşmaya başlayan Hasan Y. ve Zehra Y. arasında bir süre sonra tartışma çıktı. Tartışmanın büyümesi üzerine Hasan Y. yanında getirdiği ruhsatsız tabancayla Zehra Y.’ye 3 el ateş etti. Zehra Y., karın ve göğüs bölgesine isabet eden mermilerle yaşamını yitirdi. Hasan Y., çay ocağından yaklaşık 50 metre uzaklaştıktan sonra aynı tabancayla başına ateş etti.

2.5 YIL ÖNCE EVLENMİŞLER

İhbar üzerine olay yerine çok sayıda polis ve sağlık ekibi sevk edildi. Durumu ağır olan Hasan Y., olay yerine yaklaşık 500 metre uzaklıktaki özel hastaneye kaldırılarak, yoğun bakım servisinde tedaviye alındı. Ancak Hasan Y., kurtarılamadı. Zehra Y.’nin cenazesi ise Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi morguna konuldu. Zehra Y.’nin 2 çocuğunun ilk eşinden olduğu, bir süre önce Hasan Y. ile evlendiği kaydedildi. Çiftin 2.5 yıl önce evlendiği, her ikisinin de ikinci evliliklerini yaptığı belirtildi. Zehra Y.’nin birkaç ay önce şiddetli geçimsizlikten dolayı boşanma davası açtığı öğrenildi. Barışmak isteyen Hasan Y.’nin birkaç kez eşinin ev ve iş yerine geldiği, Zehra Y.’nin şikâyeti üzerine de hakkında uzaklaştırma kararı verildiği kaydedildi. Hasan Y.’nin bir süre önce görülen boşanma davasının duruşmasına katılmadığı da belirtildi. (DHA)

Cevap yazın

Yorum Yazınız.
Lütfen adınızı giriniz