Avukat Hadi Cin PM adayı

0
1395
Antalyalı avukat Hadi Cin, 11 Şubat’ta yapılacak HDP olağan kongresinde Parti Meclisi üyeliğine aday olduğunu duyurdu.

KORSAN– 2014 yerel seçimlerinde Kepez Belediye Eş Başkan adayı ve 7 Haziran 2015 seçimlerinde Antalya milletvekili adayı olan avukat Hadi Cin, 11 Şubat’ta Ankara Spor Salonu’nda yapılacak Halkların Demokratik Partisi’nin (HDP) 3’üncü Büyük Olağan Kongresi’nde Parti Meclisi üyeliğine aday olduğunu açıkladı. Koşullar ne olursa olsun mücadeleye devam edeceğini söyleyen Cin, “Hatta koşulların zorluğu mücadeleyi de daha da zorunlu hale getiriyor. Her ne kadar politik görüşlerim, hayatıma her zaman yön verse de aslında aktif siyasete meraklı değilim, şimdiye kadar da kendi istek ve kararımla aktif siyasette herhangi bir girişimde bulunmadım. Gerçi önceki adaylıklarım nedeniyle çoğu kişi ‘bulaşınca bırakamıyor insan’ diyebilir. Belki onun da payı vardır ama aslında zor koşulların mücadeleyi zorunlu hale getirmesinin daha etkili olduğunu düşünüyorum” mesajı verdi.

‘DEMİRTAŞ VE YÜKSEKDAĞ’A SELAM’

Tüm partilileri, dostlarını ve demokrat insanları HDP kongresine davet eden Hadi Cin, “Özellikle partililerimize çağrımızdır: Başta eş genel başkanlarımız Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ’a güçlü bir selam göndermek ve sahiplenmek, halkımız tarafından seçilmiş ve siyasi darbe ile tutsak edilmiş tüm vekil, belediye başkan ve meclis üyeleriyle dayanışmak, demokratik tepkimizi göstermek ve mücadele azmimizi yüceltmek için görkemli bir kongre yapmak hepimizin görevidir. Bu ölçüde siyasi darbe, hangi partiye yapılmış olsaydı, bugün tek partili kalmazdı, HDP bileşenleri de zor koşullarda daha fazla mücadele etmek gerektiğine inanan insanlardan oluşmaktadır” dedi.

HDP İL YÖNETİMİ OTOBÜS KALDIRACAK

HDP’nin 7 Haziran 2015 seçimlerinden başarıyla çıktığını vurgulayan Hadi Cin, “Türkiye’nin ve tüm Ortadoğu’nun ve hatta dünyanın gelecekteki siyasi yapısı, tıpkı HDP gibi bileşenlidir. Ulus devletten demokratik bileşenli demokrasiye geçiş, doğrudan demokrasiye en yakın koşulları sağlayacaktır. Bireyin, toplulukların, kimliklerin, tercihlerin, devasa merkezi devlet otoritelerine karşı varlığını sürdürmesi ve haklarına sahip olmaları ancak bu model ile mümkündür. O nedenle büyük insanlık için başarmak zorundayız, mutlaka başaracağız” ifadelerini kullandı. Antalya’dan kongreye katılmak isteyenlerin HDP il ve ilçe yönetimlerinde oluşturulan listelere adlarını yazdırmasını isteyen Cin, yeterli sayıda otobüsün parti il yönetimi tarafından kiralandığını ve Ankara’ya birlikte gidileceğini duyurdu. (Korsan Gazete / ANTALYA)

Cevap yazın

Yorum Yazınız.
Lütfen adınızı giriniz