Baro yöneticisi Aykut’tan Feyzioğlu’na tepki

0
1203
Antalya Delegesi İsmet Hancı’yı konuşturmayan Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Feyzioğlu’na tepki gösteren baro yöneticisi Salim Aykut, “Ne art niyetli, provokatör veya saf değiliz. Ne niyetimizi sorgulatırız, ne de aklımızla oynayabilirsiniz” dedi.

KORSAN – Antalya Barosu Yönetim Kurulu Üyesi Salim Aykut, dün Ankara’da Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu’nun çağrısıyla düzenlenen, ama konuşmacılara söz verilmediği için protesto edildiği için apar topar bitirilen toplantıya tepki gösterdi. Toplantıda konuşturulmayan ve kürsüden indirilen TBB Antalya Delegesi İsmet Hancı’ya sahip çıkan Aykut, “Antalya Barosu’ndan toplantıya katılan hiç kimse art niyetli, provokatör veya ne için orada olduğunu bilmeyecek kadar da saf değildir. Ne niyetimizi sorgulatırız, ne de aklımızla oynayabilirsiniz” dedi.

PARTİ KURULTAYINDAN FARKSIZDI

TBB Başkanı Feyzioğlu’nun iki saati aşkın bir süre, avukatlar dışında herkese teşekkür edip, meslektaşlarını sadece alkışlayan bir insan topluluğuna dönüştürmeye çalışmasını üzülerek ve gerilerek izlediklerini söyleyen Salim Aykut, “Alkışlarla, müziklerle, pankartlarla, içeriği, süreleri önceden belirlenmiş konuşmacı metinleriyle bir partinin il kurultayından farksız bir toplantıya şahit olduk. Mesleki faaliyetlerinden dolayı tutuklanan, yargılanan avukatlara; sosyal, ekonomik sorunlara, adliyelerdeki, karakollardaki, sokaktaki fiziksel ve psikolojik baskıya karşı söylenecek bir cümleleri dahi yokmuş. Şaşırmadık, ama umudun kırıntısını da kaybettiğimiz için üzüldük” ifadelerini kullandı.

‘HANCI’YA SAHİP ÇIKMAK ONURDUR’

Aykut, sosyal medyadan duyurduğu tepkisini şöyle bitirdi: “Özgürlükleri, demokrasiyi ve en temelinde savunmayı savunan bizler; konuşma talebi türlü oyunlarla yerine getirilmeyen meslektaşımızın yanında yer aldığımız için provokatör ve kötü ilan edildik. Hukuksuzluğa, özgürlüklerin kısıtlanmasına, idarecilerin keyfiliğine karşı mücadele iddiasında bulunurken; eğer dün kendi meslek örgütümüzde, bize yapılanlara ses çıkarmasaydık, işte ancak o zaman gerçekten kötü niyetli olurduk. Tarih; dünü, ‘onurlu bir gün’ olarak bize hatırlatacaktır. Bundan sonra ne yapacağımıza da hep birlikte oturup, düşünüp karar vermeliyiz”. (Korsan Gazete)

Cevap yazın

Yorum Yazınız.
Lütfen adınızı giriniz