Benzine büyük zam

0
150

Motorine 30 kuruş zam gelmesinin ardından benzin fiyatlarına da bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere 16 kuruş zam gelecek. Benzine gelen zamla Doğu ve Güneydoğu’da benzin fiyatları 6.5 liraya yaklaştı.

KORSAN – Akaryakıt grubunda motorine 24 saatte iki kere toplam 30 kuruş zam geldi. Motorine gelen zamların ardında benzin fiyatlarına da zam yansıtıldı. Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası’ndan (PÜİS) yapılan açıklamaya göre bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere 16 kuruş zam yansıtılacak. PÜİS’ten yapılan açıklamada, 14 Nisan 2018 Cumartesi gününden geçerli olmak üzere benzin grubunda 16 kuruş fiyat artışı beklenmektedir” denildi.

BENZİN FİYATLARI 6 LİRAYI AŞTI

Benzin fiyatlarına gelecek zam birlikte İstanbul’da benzin fiyatları 5,93 TL’den 6,09 TL’ye Ankara’da 5,95 TL’den 6,11 TL’ye İzmir’de ise benzin fiyatları 5,93 TL’den 6,09 TL’ye yükseldi. Doğu illerinde ise benzin fiyatları 6,50 liraya yaklaştı. Dağıtım firmalarının belirlediği fiyatlar, rekabet ve serbesti nedeniyle şirketler ve kentlere göre küçük çaplı değişiklik gösterebiliyor. (Haber Merkezi)

Cevap yazın

Yorum Yazınız.
Lütfen adınızı giriniz