Boğaçayı için geç kalındı

0
213
Boğaçayı ve Lara Kruvaziyer Limanı projelerinde yerel dinamiklerin sürecin dışında bırakıldığını söyleyen ANSİAD Başkanı Sadi Kan, “Artık çok geç” dedi. TÜSİAD’nı eleştirilerine katılan Kan, “Özgür basın, özgür hukuk istiyoruz” diye konuştu.

KORSAN – Yeni göreve gelen Antalya Sanayici ve İşadamları Derneği (ANSİAD) yönetim kurulu Akra Barut Otelin’de düzenlenen bir kahvaltı ile basın mensupları ile bir araya geldi. Kahvaltıda konuşan ANSİAD Başkanı Sadi Kan, derneğin 28 yıllık bir kültüre sahip olduğunu, kendilerinin bu kültürü layığı ile gelecek kuşaklara aktarmak için çalışacaklarını belirterek, “Ortak akıl geliştirmek çok önemli” dedi.

ANTEV ÜNİVERSİTESİ’NE ARAZİ TAHSİSİ

ANSİAD’ın kurucusu olduğu Antalya Eğitin Vakfı’nın (ANTEV) üniversite çalışmaları hakkında bilgi veren Kan, Kepez’de üniversite için alan tahsisinin tamamlandığını söyleyen Kan, ANTEV Üniversitesi’nde ağırlıklı olarak yüksek teknolojiye dönük eğitim programlarının olacağını belirtti.  Başkan Sadi Kan, Antalya’nın bütün dinamikleri ile birlikte üniversite sürecini yönettiklerini ve hedeflerinin Antalya’nın bir üniversiteler şehri olmasının sağlanması olduğunu vurguladı.

‘BOĞAÇAYI’NI İÇİN ARTIK GEÇ KALINDI’

Boğaçayı ve Lara Kruvaziyer Limanı projeleri ile ilgili düşünceleri sorulan Sadi Kan, imar planları yapılırken yerel dinamiklerin sürecin dışında kaldığını, ses çıkaranların, katkı koymak isteyenlerin dinlenmediğini belirterek, imar planı tamamlanmış ve faaliyete geçmiş projeler için artık çok geç olduğunu söyledi. Özellikle imar planlamasının başlangıcından itibaren yerel dinamiklerin bütünü ile işin içinde olmasının öneminden bahseden Kan, “Üzülerek belirtmeliyim ki, bu sağlanmıyor” dedi.

‘ÖZGÜR BASIN, ÖZGÜR HUKUK İSTİYORUZ’

TÜSİAD Yüksek İstişare Konseyi Başkanı Tuncay Özilhan’ın geçtiğimiz günlerde yaptığı konuşmada ‘ülkemizin bir an önce normale dönmesi lazım. küresel politikalar dünya ölçeğinde bekleneni veremedi. Bununla başa çıkabilmenin yolunun da, Cumhuriyetin kuruluş dönemindeki bağımsızlık anlayışının yeniden gündeme gelmesini’ söylediği, ANSİAD’ın bu konuda ne düşündüğünün sorulması üzerine, “Özgür basın, özgür hukuk olacak ve biz daha rahat hareket edeceğiz” diyerek yanıtladı. ANSİAD arşivinin kent belleğine önemli bir katkı olduğunu vurgulayan Kan, “arşivimiz bütün Antalyalıların hizmetindedir. Bu alandaki çalışmalara her türlü desteği vermeye hazırız” dedi. (Korsan Gazete)

Cevap yazın

Yorum Yazınız.
Lütfen adınızı giriniz