Çetin Osman Budak: Günaydın sayın Başbakan!

0
191
CHP Genel Başkan Yardımcısı Çetin Osman Budak Binali Yıldırım’ın Türkiye Esnaf Buluşmasında yaptığı “AVM Yasası çıkarılacak, haksız rekabet önlenecek” açıklamasına tepki göstererek, “İktidarınızın 16. yılında günaydın Sayın Başbakan!” dedi

KORSAN – Başbakan Binali Yıldırım’ın Türkiye Esnaf Buluşmasında AVM yasasının çıkarılacağı ve haksız rekabetin önleneceğine dair açıklamasına CHP Genel Başkan Yardımcısı Çetin Osman Budak’tan tepki geldi. Yazılı bir basın açıklaması yapan Budak, kendilerinin 16 yıldır iktidarı bu konuda uyardıklarını ancak hükümetin bugün konuyu gündeme getirdiğini, bu durumda da kendilerinin sadece “günaydın Sayın Başbakan” diyebildiklerini ifade etti.

Budak açıklamasında; bakkal ve büfe sayısının son 10 yılda yüzde 31 azalarak, 240 binden 165 bine düştüğü; zincir market sayısının ise sadece son 1 yılda yüzde 13 artarak 28 bine ulaştığını belirterek  tablonun AKP iktidarının eseri olduğunu vurguladı ve iktidarın haksız rekabeti önleme vaadinin hiç de gerçekçi ve hiç de samimi bulmadıklarını belirtti.

Cevap yazın

Yorum Yazınız.
Lütfen adınızı giriniz