CHP İl Başkanı, Muhittin Böcek’i yalanladı

0
1734

CHP İl Başkanı Kumbul, Muhittin Böcek’in adaylığıyla ilgili, “Kimse benden habersiz kendini aday ilan edemez” dedi. Genel Başkan Yardımcısı Budak da, KESK tarafından verilen “Muhittin Böcek’i istemiyoruz” mektubunu Kılıçdaroğlu’na ileteceğini söyledi.

KORSAN ÖZEL HABER – CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Milletvekili Çetin Osman Budak ile İl Başkanı Ahmet Kumbul’un DİSK ve KESK ziyaretlerinde kendini Büyükşehir adayı ilan eden Muhittin Böcek gündeme geldi. Bir soru üzerine Budak “Kimse CHP’den üstün değildir” derken, İl Başkanı Kumbul da, “Bu partinin Antalya komutanı benim. Kimse benden habersiz kendini belediye başkan adayı ilan edemez” diye konuştu.

DİSK’TE MUHİTTİN BÖCEK SORUSU

DİSK ziyaretinde konuşan Budak’ın belediye başkan adaylarını belirleme sürecinin Ekim ayında başlayacağını söylemesi üzerine söz alan bir partili, CHP Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek’i kastederek, “Bir belediye başkanı çıkıp Kepez ilçe ziyaretine ‘Ben aday adayı değil direk adayım. Genel başkandan söz aldım’ diyerek kendini örgütün, ilçenin, il başkanlığının, Parti Meclisi ve MYK’nın üstünde görmektedir. İl örgütü ve siz genel başkan yardımcısı olarak bu kişiye herhangi bir yaptırımınız yok mudur? Aday belirleme süreci Ekim’de başlayacak dediniz, bu kişi nasıl kendini belediye başkanı ilan eder?” diye sordu.

‘CHP’NİN ANTALYA KOMUTANI BENİM’

Soru üzerine Genel Başkan Yardımcısı Budak, “Bu soruya tek bir cümle ile cevap vereceğim. Kimse Cumhuriyet Halk Partisi’nden üstün değildir” şeklinde konuştu. İl Başkanı Kumbul ise, “Bu partinin Antalya komutanı benim. Kimse benden habersiz kendini belediye başkan adayı ilan edemez. Öyle bir durum yoktur. Disiplin sureci başlatamayız, ama genel başkana konuyla ilgili şikayetimi bildirdim” açıklaması yaptı.

‘TAŞRA KAFALI ADAY İSTEMİYORUZ’

Muhittin Böcek’in Büyükşehir adaylığını ilan etmesi KESK ziyaretinde de temel konulardan biriydi. Nasıl bir Büyükşehir adayı istediklerine dair hazırladıkları bir metni Budak’a veren KESK’e bağlı Tüm Bel Sen Antalya Şube Başkanı İlhan Karakurt, “Biz belediyelerde örgütlü bir sendika olarak Büyükşehir Belediyesi’nin kaybedilmesinin sıkıntısını çok ağır yaşadık. Sonuçta adayı CHP belirleyecek, ama kent paydaşları olarak, emek örgütleri olarak bizden de görüş alınmasını istiyoruz. Antalya’yı ranta teslim eden neoliberal zihniyetin CHP’deki uzantısı olacak, bütün ülkeye baskı kuran tek adam mantığını CHP içinde yaşatacak, taşra kafalı bir aday istemiyoruz” diye konuştu.

‘BÖCEK ADAY OLACAKSA, BİZ YOKUZ’

Muhittin Böcek’in 5 yıldır Tüm Bel Sen’i bir kere bile ziyaret etmediğini, kendilerinin ziyaret taleplerini de geri çevirdiğini, sendika üyesi bir personeli sürgünden sürgüne gönderdiğini belirten Karakurt, “CHP’nin adayı Muhittin Böcek olacaksa bunu şimdiden açıklayın, biz de ona göre tercihimizi belirleyelim. Böcek’in adaylığına KESK’e bağlı hiçbir sendika, hiçbir sendikalı destek vermeyecektir” dedi. Karakurt’un CHP Genel Merkezi’ne iletilmesini istediği metni alan Budak, konuyu bizzat Genel Başkan Kılıçdaroğlu’na ileteceğini ve sendika temsilcileriyle görüşmesini sağlayacağını söyledi. (Korsan Gazete)

Cevap yazın

Yorum Yazınız.
Lütfen adınızı giriniz