CHP İstiklal’de oturma eylemi yapıyor

0
52

CHP’nin oturma eylemi öncesi polis, Taksim Meydanı’nı bariyerlerle kapattı. CHP’nin çağrısı üzerine Taksim’e giden çok sayıda kişi İstiklal Caddesi’nde oturma eylemi yapıyor.

KORSAN- CHP’nin ‘OHAL değil demokrasi istiyoruz’ sloganı ile Türkiye genelinde yapacağı oturma eylemleri öncesi İstanbul Taksim meydanı polis bariyerleriyle kapatıldı. Yenikapı-Hacıosman metrosu da Taksim istasyonunda durmuyor.

OHAL’in 7’nci kez uzatılması kararı üzerine CHP İstanbul İl Başkanlığı, tarafından bugün milletvekilleri, il örgütü yöneticileri ve partililerin katılımıyla saat 12.00’da Taksim Meydanı’ında oturma eylemi yapacağını açıklamıştı. Polis, Taksim Meydanı’nın bir bölümünü, Cumhuriyet Anıtı ve çevresini bariyerlerle kapattı. İstiklal Caddesi girişi ve Gezi Parkı’ı da çok sayıda TOMA ve çevik kuvvet polisi ile kapatıldı.

ugün saat 12.00’de başlayacağı duyurulan oturma eylemi için çok sayıda kişi Taksim’e gitti. İstiklal Caddesi’ndeki Fransız konsolosluğu önünde bir araya gelen grup, “Hak, hukuk, adalet”, “Her yer Taksim her yer direniş”, “Bu daha başlangıç mücadeleye devam”, “Direne direne kazanacağız”, “Kurtuluş yok tek başına ya hep beraber ya hiçbirimiz” sloganlarıylaoturma eylemine geçti.(Kaynak: Duvar)

Cevap yazın

Yorum Yazınız.
Lütfen adınızı giriniz