CHP’den iddia: Roketler Türkiye’den atıldı

0
114

 

Reyhanlı’ya roket saldırılarının Afrin’den yapılmadığını iddia eden CHP Milletvekili Mevlüt Dudu, “Roketlerin menzili 12 kilometre. Suriye sınırı 12 kilometreden fazla. Saldırının önceden hazırlanarak, Türkiye topraklarından yapıldığı bilgisi verildi” dedi.

KORSAN – Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) Afrin’e dönük kara ve havadan saldırısının üçüncü gününde, Hatay sınırdaki Reyhanlı ilçesine ve Kilis’e roketli saldırılar gerçekleşmişti. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Hatay Milletvekili Mevlüt Dudu, Reyhanlı’ya yönelik gerçekleşen roket saldırısının Türkiye sınırları içinden düzenlendiğini söyledi.

‘SALDIRI ÖNCEDEN HAZIRLANDI’

Roketlerin menzilinin 12 kilometre olduğunu belirten Dudu, bu saldırının Afrin’den gerçekleşmiş olma ihtimalinin olmadığını söyledi. Cumhuriyet’in haberine göre CHP’li vekil, “Bu roketlerin menzili 12 kilometre ve Reyhanlı’dan Suriye sınırı, yani Afrin bölgesi 12 kilometreden daha fazla. Yine aldığımız bilgiye göre, saldırının daha önceden hazırlanarak, Türkiye topraklarından bir yerden yapıldığı bilgisi bize verildi. Yani saldırının terör örgütü tarafından yapıldığı noktasında şüphe yok ancak, Suriye’den değil, Reyhanlı kırsalından önceden hazırlık yapılmak suretiyle bu saldırının yapıldığı ve roketlerin oradan ateşlendiği bilgisi bize ulaştı. Bu da ciddi ve dikkate alınmaya değer bir bilgidir. Bu noktada hükümetin, devletin gerekli tedbirleri alacağını ve üzerine düşeni yapacağına inanıyorum” iddiasında bulundu.

Cevap yazın

Yorum Yazınız.
Lütfen adınızı giriniz