CHP’den sert sözler: Siyasi alçaklar!

0
311

Ermenek’te yapılan arazi ihalesinin AKP’li 2 ilçe yöneticisi tarafından provoke edilmesine sert tepki gösteren CHP Muratpaşa İlçe Başkanı Hasan Şahin, “Bu siyaset yüzsüzleri kendilerinin değil de, halkın mülk sahibi olmasından rahatsız” dedi.

KORSAN – Muratpaşa Belediyesi tarafından Ermenek Mahallesi’nde mülkiyet sorununu gidermek için düzenlenen arazi ihalesinin AKP’li 2 ilçe yöneticisi ve mahalle temsilcisi bir kadının kavga çıkartması yüzünden iptal edilmesi üzerine CHP Muratpaşa İlçe Başkanı Hasan Şahin çok sert bir açıklama yaptı. “Millet menfaati üzerine oturup provokasyon çıkaran siyasi alçaklara cevabımızdır” başlıklı yazılı bir açıklama yapan Şahin, “Bu siyaset yüzsüzleri aslında Ermenek Mahallesi’nde yaşayan insanların sorunlarının çözülmesinden, kendileri veya kendilerinin belirlediği çevrelerin değil de, Ermenek Mahallesi’nde yaşayanların mülkiyet sahibi olmasından,  kendi ihalelerinde olduğu gibi ‘özel maddelerle’ adrese teslim ihaleler olmadığından rahatsız” ifadelerini kullandı.

‘AKP’Lİ SİYASET YÜZSÜZLERİ ÜRKTÜ’

CHP’li Muratpaşa Belediyesi’nin yıllardır çözülemeyen Ermenek mahallesindeki mülkiyet sorununu çözmek için büyük fedakarlıkla çalıştığını vurgulayan Hasan Şahin, “Sorunun yüzde 70 oranında çözülmesi fincancı katırlarını, rant çevrelerini, vatandaşın sorununu çözmek yerine bundan oy devşirmeye çalışan AKP’li siyaset yüzsüzlerini ürküttü” dedi. 4706 sayılı kanunun 5’inci maddesine göre Hazine arazileri 2000 yılından önce yapılaşmış ise, yüzde10’unu peşin yatırmak üzere beş yıllık vade ile taksitle hak sahibine satılabildiğini hatırlatan Şahin, “Ermenek mahallesindeki araziler Hazine değil de belediye arazisi olduğu için taksitle değil, İhale Kanunu’na tabi olarak satılabiliyor. Belediye üzerine kalan arazilerin de, 4706 sayılı yasa hükmüne dahil edilerek satılabilmesi için 2015 yılında, Muratpaşa Belediye Başkanımız Ümit Uysal, Ermenek Mahallemizin sorununun çözümü için taslak hazırladı” şeklinde bilgi verdi.

‘AKP BİR TEMSİLCİ BİLE GÖNDERMEDİ’

2015 yılı Haziran ayında, TBMM’de milletvekili olan tüm partiler ile Antalya milletvekillerine durumu anlatmak ve taslağı sunmak için özel bir toplantı düzenlendiğini belirten Şahin, “Toplantıya iktidar partisinden bırakın il, ilçe başkanı, milletvekilini, bir temsilci bile katılmadı. Bununla yetinmeyip, konuya ilişkin tasarıyı dosya halinde tüm Antalya milletvekillerine ulaştırdı. Hazırlanan taslak; CHP Antalya Milletvekili Niyazi Nefi Kara tarafından kanun teklifi olarak 2015 yılında Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanlığı’na sunuldu ve halen komisyonlarda bekletilmektedir. Bu teklifte CHP’li milletvekilleri dışında hiçbir Antalya milletvekilinin imzası dahi yoktur” dedi.

‘CHP RAHATSIZ ETMEYE DEVAM EDECEK’

Şahin şunları söyledi: “Hem 2015 yılında Muratpaşa Belediyesi’nin çözüm için AKP olarak yaptığı davete katılmayacaksınız, hem TBMM’ye sunulan kanun teklifine AKP’li milletvekilleri olarak imza atmayacaksınız, bununla da yetinmeyip, 2015 yılından beri de komisyonlarda bekleteceksiniz, hem de çıkıp Muratpaşa Belediyemizin risk alarak, büyük fedakarlık yaparak hayata geçirdiği çözüme, ihalelere katılan AKP’li ilçe yöneticileriniz ve mahalle temsilcileriniz ile çomak sokacaksınız. Sonra ihaleleri sabote edip, ‘sanki rant varmış’ gibi bir hava yaratmaya çalışacaksınız. Bu siyaset yüzsüzlerini anlıyoruz! CHP ve CHP’li belediyeler; kentin yaşayanları ile birlikte ürettikleri çözümlerle, projelerle sizi rahatsız etmeye devam edecek”. (Haber Merkezi)

Cevap yazın

Yorum Yazınız.
Lütfen adınızı giriniz