CHP’li Çiçek: HDP listeleri Kandil ve İmralı’ya gitti

0
56
2015’te uçakta karşılaştığı 2 HDP aday adayıyla yaptığı sohbeti anlatan CHP’li Dursun Çiçek, Bizde ön seçim oluyor dedim. Sizde nasıl oluyor diye sordum? ‘Bizde bu listeler önce Kandil’e gidiyor sonra İmralı’ya gidiyor çizmezlerse aday oluyoruz’ dediler” dedi.

KORSAN- CHP İstanbul Milletvekili Dursun Çiçek, CHP kurultayının yaklaştığını anımsatarak parti içi demokrasinin sadece CHP’de olduğunu  bildirdi. Dursun Çiçek, “2015 seçimleri  öncesi genel merkeze ön seçim için başvurduk geri dönüyoruz. Uçakta iki vatandaşımız yaklaştı ve onlarda HDP aday adayı olduklarını söylediler. Adaylık için başvurduk dediler. ‘Bizde ön seçim oluyor’ dedim. ‘Sizde nasıl oluyor?’ diye sordum. ‘Bizde bu listeler önce Kandil’e gidiyor sonra İmralı’ya gidiyor çizmezlerse aday oluyoruz’ dediler” dedi.

‘PEŞMERGEYİ ÖN PLANA ÇIKARMADIK’

TBMM’de düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan Dursun Çiçek, Afrin harekatında ÖSO ile Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) denk tutulmasının iktidarın yanlışı olduğunu vurgulayarak, “Biz Silahlı Kuvvetler olarak 35 yıl görev yaptığım kurumda, peşmerge ile birlikte 90’lı yıllarda Kuzey Irak’ta onlarca operasyon yaptık. Tabi yurt içinde korucular var vatansever korucularımız aynı görevi yapıyorlar Mehmetçik önünde bilmedikleri arazide onları yönlendiriyor onlara destek veriyorlar. Kıbrıs Harekatı’nda  mücahitler bu görevi yaptılar. Dolayısıyla biz hiçbirinde ne peşmerge ne korucu ne mücahitleri ön plana çıkartmadık. Hepsinde Mehmetçiği, Türk ordusunu ön plana çıkarttık. Bu konuda iktidarı yanlış yapmaktan dönmeye davet ediyoruz. Bu işin esas omurgası esas sahibi Mehmetçiktir. TSK’dır. diğerleri yardımcı olan unsurlardır ki zaten kendi toprakları için mücadele ediyorlar. Mehmetçik için onu söyleyemeyiz. Oradaki ÖSO görevlileri kendi vatanlarını kurtarmak için Mehmetçiğe destek sağlıyorlar. Bu konudaki tartışmaları da yersiz buluyoruz” diye konuştu. (DHA)

Cevap yazın

Yorum Yazınız.
Lütfen adınızı giriniz