Disiplin krizi başkan yaptırdı

0
624
CHP’nin Antalya Büyükşehir meclis grubunda yaşanan kavgadan sonra yaşanan disiplin krizi üzerine görevi bırakan İl Başkanı Semih Esen’le birlikte istifa eden il yöneticilerinden Muammer Saygılı Disiplin Kurulu Başkanı, Şevket Korkut da sekreter oldu.

KORSAN ÖZEL – Disiplin krizi nedeniyle görevi bırakan CHP’nin Antalya eski İl Başkanı Semih Esen’le birlikte istifa eden il sekreteri Muammer Saygılı yeni dönemde İl Disiplin Kurulu Başkanı, il yönetim kurulu üyesi Şevket Korkut da disiplin kurulu sekreteri oldu. İl başkanlığını kazanan Ahmet Kumbul’un listesinden disiplin kurulu üyeleri arasında görev dağılımı yapıldı. Geçen dönemde de İl Disiplin Kurulu üyeliği yapan Leyla Göllü başkan yardımcısı olurken, üç dönemdir başkan olan Ömer Ünal aday olmadı. Kalender Nergiz, Kali Kılınçöte, Tuğba Çetin, Bülent Pehlivan ve Ali Zeybek de disiplin kurulu üyesi olarak belirlendi.

İHRAÇ OLMAYINCA İSTİFA ETTİLER

Antalya Büyükşehir Belediye Meclisi’ndeki komisyon seçimlerinde meclis üyesi Reşat Oktay’la tartışan Erol Özkarabekir ve grup kararına uymayan Zafer Yörük hakkındaki dosyayı, kesin ihraçları için CHP Yüksek Disiplin Kurulu’na sevk eden dönemin il başkanı Semih Esen,  kurulun ihraç istemini reddetmesi üzerine istifa etmişti. İstifasını yazılı açıklamayla duyuran Esen, 20 aylık il başkanlığı boyunca partisinin başarılı olması ve partinin onurunu korumak için hiçbir fedakarlıktan kaçınmadığını belirtmişti. Esen’le birlikte 7 il yöneticisi de istifa etmişti.

 

Cevap yazın

Yorum Yazınız.
Lütfen adınızı giriniz