Erdoğan: Erken seçimi konuşmak istemiyorum

0
83

Erken seçim çağrısı için yorum yapmayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bahçeli’yle yarın görüşeceğiz” demekle yetindi. Erdoğan, 16 Nisan referandumundaki anayasa değişikliğinin 2019 Kasım seçimlerinde ‘tamamıyla devreye gireceğini’ söyledi.

KORSAN – Cumhurbaşkanı Erdoğan, AKP grup toplantısında, “Anayasa değişikliği 2019 Kasım seçimlerinde tamamen yürürlüğe girecek” dedi. Toplantı girişinde kısa bir açıklama yapan Erdoğan, 26 Ağustos için erken seçim çağrısı yapan MHP lideri Devlet Bahçeli ile yarın bir görüşme yapacağını söyleyerek, “Erken seçimle ilgili konuşmak istemiyorum, yarın görüşeceğiz” dedi. Grupta yaptığı konuşmada Malatya İnönü Üniversitesi’nin ikiye bölünerek Turgut Özal Üniversitesi kurulacağını açıklayan Erdoğan, 16 Nisan 2017’de kabul edilen anayasa değişikliğinin 2019’da yürürlüğe gireceğini belirtti.

‘FETÖ’YÜ AYIKLAMAKTA ZORLANIYORUZ’

FETÖ ile mücadelede ‘gerçekten, ama gerçekten’ zorlandıklarını söyleyen Erdoğan, “FETÖ’cülerin sürekli işleri tersine çevirmenin peşinde olduklarının farkındayız. Sürekli iftiralarla insanların hayatlarını karartmak için fırsat kolluyorlar. Adil Öksüz haininin nasıl serbest bırakıldığını, kimin parmaklarının olduğunu unutmuş değiliz. Teröristle hareket edenlerin bizim nazarımızda teröristten farkı yoktur. Yanlışa düşen olursa hiç kusura bakmasınlar, vakti saati geldiğinde kendilerini mahkemelere hesap verirken bulacaklar. FETÖ’nün yurtiçi ve yurtdışındaki kritik adamlarını adalete veriyoruz. Pensilvanya’ya kaçarak kurtulduğunu sanan terörist başının sonu da farklı olmayacaktır. Er ya da geç onu da alacağız. Bu millete ihanet eden herkes hak ettiği cezaya maruz kalacaktır” dedi.

Cevap yazın

Yorum Yazınız.
Lütfen adınızı giriniz