Erdoğan: Operasyonlarımıza Afrin’le devam edeceğiz

0
64

 

Türkiye’nin Suriye’de yeni operasyonlar düzenleyeceğini açıklayana Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ne dedim; ‘Bir gece ansızın gelebiliriz.’ Geceler bitmez. Geceler çok özgürlüklere gebedir” diyen Erdoğan, “Önümüzdeki günlerde güney sınırımızı terörden arındırma operasyonumuzu Afrin’le devam ettireceğiz” diye konuştu.

KORSAN – Partisinin Tokat İl Kongresi’nde konuşan Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Suriye’de yeni operasyonlar mesajı verdi. Erdoğan, “Birileri kısa vadeli çıkarları adına bu katil sürüleri arasında ayrım yapabilir. Ama Suriye ve ülkemizdeki teröristleri biz çok iyi biliyoruz. Ne dedim; ‘Bir gece ansızın gelebiliriz.’ Geceler bitmez. Geceler çok özgürlüklere gebedir. Bizim gecelerimiz de bunlara çok gebe. Bizi izlesinler. Şu anda sınırlarımızdaki en ufak bir taciz bizim için atılması gereken adımların işaret fişeğidir. Artık bıçak kemiğe dayanmıştır. Tehdit eden tüm örgütleri kaynağında bertaraf edeceğiz. Önümüzdeki günlerde güney sınırımızı terörden arındırma operasyonumuzu Afrin’le devam ettireceğiz. Dostluk, stratejik müttefiklik gibi kavramların ne kadar gerçek, ne kadar sahte olduğu ayan beyan ortaya çıkacaktır. Biz birlikte hareket edebileceğimiz ümit ediyoruz. Afrin operasyon sırasında bu güçlerin terör örgütü ile aynı safta görünme gibi bir yanlışa mahal vermeyeceklerini ümit ediyorum” dedi.

‘SON YILLARDAKİ EN ÇETİN MÜCADELE’

Terör örgütleri arasında ayrım yapmadan yurt içinde ve yurt dışında mücadele ettiklerini söyleyen Erdoğan, “FETÖ’cü hainlere döktükleri kanın hesabını hukuk içinde sorduk, soruyoruz. FETÖ ile mücadele, Türkiye devletinin son yıllarda verdiği en çetin mücadelelerden biridir. Bu bilinçle meseleye yaklaşıyor, hukuki ve adli süreci yakından takip ediyoruz. Örgütün süreci sabote etmeye yönelik manipülasyonlarına gerekli cevabı verirken adaletin tecellisi için çaba harcıyoruz. Davalar yavaş yavaş karara bağlanmaya başladı” diye konuştu.

‘PENSİLVANYA’DAKİ ŞARLATANIN DİNİ’

Erdoğan FETÖ’yle ilgili sözlerini şöyle sürdürdü: “Dünyanın belki de gelmiş geçmiş en büyük şeytani organizasyonunun yapıldığı bir planla karşı karşıyayız. Artık saklanacakları bir yer kalmadı. PKK’nın dağlarda inleri vardı. Bakalım bunların inleri neresi olacak. Bir tuvaletin arkasından nasıl bir yerlere girip çıkıyorlar. Oralarda da sizi bulacağız ve yargıya teslim edeceğiz. Pensilvanya’daki şarlatan yalanı adeta kutsallaştırarak kendine yeni bir din ihdas etmiştir. Çıkarları uğruna işlemeyecekleri günah yoktur. Devletimizin kurumları FETÖ’nün haşhaşilerinden arındıkça her açıdan daha güçlü hale geliyoruz. Hukuktan sapmadan suhuletle FETÖ ile mücadelemizi sürdüreceğiz”.

‘EY AMERİKA BİZİ Mİ ALDATACAKSIN?’

Konuşmasında ABD’ye de seslenen Erdoğan, “Bizim nazarımızda PKK neyse DEAŞ da odur. FETÖ ne kadar vahşi örgütse, DHKP-C de, YPG de vahşi terör örgütüdür. Şimdi Amerika isimler değiştiriyor. Sosyal Demokratik Güçler veya Suriye Demokratik Güçleri… Bunları artık yutmuyoruz. İkide bir isim değiştirmek sureti ile Amerika bizi mi aldatacaksın? Tüm batıya sesleniyorum. Terör örgütlerinin bir başka terör örgütü ile mücadelesine fırsat veren ülkeler ikili ilişkilerimizi zedeliyor. Bunu bilmeleri lazım. Terörist Gabar’da da teröristtir, Kandil’de, Sincar’da, Afrin’de de teröristtir” ifadelerini kullandı.

Cevap yazın

Yorum Yazınız.
Lütfen adınızı giriniz