Erdoğan: Patlayın, çatlayın, bak AKM’yi yıktık

0
123

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, ‘İstanbul Yeditepe Bienali’nin Ayasofya’da düzenlenen açılış törenine katılarak, bir konuşma yaptı.

KORSAN- Ayasofya’da düzenlenen ‘İstanbul Yeditepe Bienali’nin açılışında konuşan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, baskıcı, jakoben anlayışın ‘bazı’ sanat çevrelerinde sürdüğünü öne sürerek, “Çapulcularla kol kola yürümedikleri, vandallığa prim vermedikleri için sanatçılarımızın tehdit edildiğini biliyoruz. Bunlar zihniyet itibariyle modern bedevilerdir” dedi. Erdoğan, AKM’nin yıkılması için de, “İstediğiniz kadar bağırın, çatlayın, patlayın, bak yıktık. Muhteşem bir opera binasını çok amaçlı olarak yapıyoruz” ifadesini kullandı.

Erdğan’ın açıklamalarından bazı öne çıkan başlıklar şöyle:

‘GEZİCİLER İSTEDİĞİNİZ KADAR BAĞIRIN’

”Şimdi Atatürk Kültür Merkezi’ni Türkiye’nin bir numaralı opera binası olarak yapıyoruz. Buna da biliyorsunuz çok bağırdı o Geziciler. İstediğiniz kadar bağırın, çatlayın, patlayın, bak yıktık. Ve inşallah kısa zamanda da orada dünyada sayılı muhteşem bir opera binasını çok amaçlı olarak yapıyoruz. Aynı şeyi Ankara’da yaptık. Cumhuriyet tarihi boyunca bir tane eser ortaya koyun be. Demek ki bizi beklediler.”

‘ŞAMARA RAĞMEN AKILLANMADILAR’

”Bu tepeden inmeci, baskıcı, jakoben anlayışın bugün de bazı sanat çevrelerinde devam ettiğine inanıyoruz. Kendi ideolojilerini paylaşmayan sanatçılara yönelik en şiddetli saldırılar yine bunlardan geliyor. Gezi olaylarına destek vermeyen sanatçıların neler yaşadıklarını biliyoruz. Bunlar milletimizden yedikleri onca şamara rağmen akılları başlarına toplamıyorlar. Gezi’de yaptıklarını Afrin için bölgeye giden sanatçılarımıza yaptılar. Bugün aynı ahlaksızlığı aynı haydutluğu sergilediler. Sanatçılarımızın Mehmetçiğe moral vermesine dahi tahammül gösteremediler. Sırf yerli milli duruş sergilediler diye edilmedik hakaret bırakmadılar. Bunların lümpen mahalle kabadayılarından faydaları yoktur.” (Kaynak: Duvar)

Cevap yazın

Yorum Yazınız.
Lütfen adınızı giriniz