Erdoğan, Türel’in projelerinden söz etmedi

0
187

Cumhurbaşkanı Erdoğan AKP İl Kongresi nedeniyle geldiği Antalya’da düzenlenen kongrede yaptığı konuşmada, Menderes Türel’in projelerinden hiç söz etmedi.

KORSAN – AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 6. Olağan İl Kongresi nedeniyle geldiği Antalya’da düzenlenen miting ile spor salonundaki konuşmasında kente on beş yılda yaptıklarını ve yapacaklarını anlattı. Antalya’ya yapmayı düşündükleri hızlı tren, otoyol, hastane, baraj projelerini anlatan Erdoğan, “Kaş ve Alanya yat limanlarını hizmete açtık. Demre ve Gazipaşa yat limanlarının yapımı da sürüyor. Turizmimizin adeta başkenti olan Antalya için ayrıca Demre’de bir kruvaziyer limanı da yapmayı planlıyoruz” diye konuşmuştu.

BOĞAÇAYI VE LARA PROJESİNDEN BAHSETMEDİ

Erdoğan, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in Antalya sahillerinde yapmayı düşündüğü Lara Kruvaziyer limanı, Boğaçayı, Tünektepe projesi ve Konyaaltı yat limanından ise hiç söz etmedi. Aksu’daki EXPO alanının verimsiz ve ziyaretçi düşüklüğünü eleştiren Erdoğan, hedeflerin çok gerisinde kalındığını ve ilgili kurumlar ile Büyükşehir Belediyesi’nin de bu konuda herhangi bir çalışma yapmamasını eleştirdi. Önümüzdeki dönem ilgili bakanlığın ve Büyükşehir Belediyesi’nin fuar alanının işlevlendirilemesi için planlamalar yapacağını söyledi. Antalya kamuoyunda yoğun tepkilere neden olan Lara Kruvaziyer limanı, Boğaçayı ve Konyaaltı yat limanı projeleri çeşitli eylemlerle protesto ediliyor. (Kaynak: Antalya Sokakları)

Cevap yazın

Yorum Yazınız.
Lütfen adınızı giriniz