FETÖ kumpasına uğrayan Ecemiş görevine döndü

0
434
FETÖ kumpasıyla tutuklanıp 9 ay cezaevine yattıktan sonra serbest bırakılan Büyükşehir Belediyesi İlçe Hizmetleri Daire Başkanı Uğurcan Ecemiş görevine iade edildi.

KORSAN ÖZEL HABER – Antalya’da 2017’nin mart ayında FETÖ kumpasıyla tutuklanan, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın 11 bin 480 kişinin iradesi dışında Bylock’a yönlendirildiği yönündeki kararı üzerine de 7 Aralık’ta serbest bırakılan Büyükşehir Belediyesi İlçe Hizmetleri Daire Başkanı Uğurcan Ecemiş, görevine iade edildi.

FETÖ KUMPASIYLA HAPİS

Kurulan bir kumpas sonucu yok yere görevinden olduğunu, hapis yattığını dile getiren Ecemiş, “Hiçbir ilgim olmadığı halde FETÖ’den tutuklanmak çok zoruma gitti. Ailecek büyük sıkıntılar yaşadık. Ama haklılığım kanıtlanmış oldu” ifadelerini kullandı. Beraat edeceğine inancının tam olduğunu belirten Ecemiş, eski görevine iade edilmenin kendisine kurulan kumpası terse çevirdiğini söyledi.

10 YIL HAPSİ İSTENİYORDU

Cep telefonunda FETÖ’nün haberleşme programı Bylock tespit edildiği gerekçesiyle tutuklanarak 10 yıla kadar hapis cezası istemiyle hakkında dava açılan Ecemiş, cezaevinde 9 ay kaldıktan sonra tahliye edilmişti. Hakkında Bylock IP’sinden sinyal alındığı iddiası dışında hiçbir delil bulunmayan Ecemiş, kendisine yönelik yapılan kumpasın savcılığın açıkladığı liste ile çöktüğünü kaydetti. Aile yaşantısı ve dünya görüşünün FETÖ ile uyuşmadığına dikkat çeken Ecemiş, “Beni tanıyan hiç kimse böyle bir şeye inanamamıştı. Ne çocuklarım onların okullarına gitti, ne de vakıflarına 5 TL dahi olsa bağış makbuzum yok” dedi. (Korsan Gazete / Antalya)

Cevap yazın

Yorum Yazınız.
Lütfen adınızı giriniz