FETÖ mücadelesinin sembol ismi geri dönüyor

0
18754

 

FETÖ’yle mücadelenin Antalya’daki sembol isimlerinden, Akdeniz Üniversitesi davalarının ‘açık tanığı’ Hüsnü Gülez mahkeme kararıyla görevine dönecek. FETÖ’yle mücadele ederken 2 defa FETÖ’den gözaltına alınan Gülez, “Adalet yerini buldu” dedi.

KORSAN – Konya Bölge İdare Mahkemesi, 3. İdare Dava Dairesi, 2012-2015 yıllarında Akdeniz Üniversitesi Personel Daire Başkanlığını yürüten Hüsnü Gülez’in kamudan ihracı kararının iptaline karar verdi. Hüsnü Gülez, 2015 yılında beri verdiği hukuk mücadelesini kazandı. Hüsnü Gülez, Akdeniz Üniversitesi FETÖ/PDY yapılanması davalarında ‘açık tanık’ olan kritik bir isim. Bu sürecin Antalya’da sembol isimlerinden biri haline geldi. Korsan Gazete’de haber yaptığımız Kurtcephe iddianamesinde de, açık tanık olarak yer alan Hüsnü Gülez, yaptığı açıklamada, özellikle avukatı Rıdvan Yıldız’ın desteğine vurgu yaptı.

‘ADALET NİHAYET YERİNİ BULDU’

FETÖ/PDY unsurlarıyla giriştiği mücadele esnasında iki defa FETÖ kapsamında gözaltına alındığını vurgulayan Gülez, “Zor günler geçirdim ama sonunda bu hak mücadelesini kazandım. Geldiğimiz noktada adalet yerini bulmuştur. Kamudan ihraç olduğum dönemde de FETÖ davalarında açık tanık olarak ülkeme hizmet ettim. Şimdi işimin başına geçip mesleğimi yaparak ülkeme yeniden hizmet etme imkânı bulacağım için ve yaşadığım kumpasın karşılık bulunmamasından dolayı mutluyum” ifadelerini kullandı.

‘RAPORTÖR HEP AYNI KİŞİYDİ’

Kendisi hakkında yürütülen FETÖ soruşturmalarında raportörün hep aynı kişi olduğunu belirten Hüsnü Gülez, “FETÖ/PDY kapsamında gözaltına alınmama sebep olan şikâyet dilekçesini verenlerin içerisinde raportör olan şahıs da bulunmaktaydı. Yapmış oldukları soruşturmalar sonunda 2 yıl işsiz kalmama sebep oldular, itibarsızlaştırmak için, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ve hükümetin karşısında olan basın yayın organlarını kullanarak algı operasyonu yaptılar. Okulunu onur belgesi ile bitiren, şu an Bilgisayar Mühendisliği Fakültesi’nde okuyan oğlum ilk yılında psikolojik destek almak zorunda kaldığı için üniversite sınavlarına giremedi. Maddi ve manevi olarak çektiklerimizin hesabını kim verecek? Geldiğimiz noktada adalet yerini bulmuştur. Kamudan ihraç olduğum dönemde de FETÖ davalarında açık tanık olarak ülkeme hizmet ettim, halen etmekteyim” dedi.

TAKDİRLE KADRO İSTEMİYORUM’

Hiç kimsenin kadrosunda gözü olmadığı gibi birilerinin vereceği kadroya da ihtiyacı bulunmadığını söyleyen Gülez, “FETÖ kapsamında tutuklu eski Rektör İsrafil Kurtcephe, itiraflarında benim FETÖ iltisaklı olmadığımı açıkça belirtmiştir. FETÖ unsurlarının benden aldıklarının geri verilmesini istiyorum. Hakkım olmayanı istemiyorum. Üniversitede FETÖ yöneticilerinin kendi aralarında yaptıkları Bylock görüşmelerinde açıkça ‘Gülez paralel düşmanıdır’ cümlelerini kurmuşlardır. Burada bir fişleme söz konusudur, nitekim arkasından yaşananlar da herkesin malumudur. Mücadelemde yalnız değildim. FETÖ’nün, yaşattığı mağduriyetler şimdi beni çok daha güçlü hale getirdi” diye konuştu. Bu kararla birlikte yeniden Akdeniz Üniversitesindeki görevine başlayacak olan Gülez’in, Akdeniz Üniversitesi yönetimi tarafından hangi kadroda istihdam edileceği de merak konusu. (Korsan Gazete)

Cevap yazın

Yorum Yazınız.
Lütfen adınızı giriniz