İşte AKP tipi İstiklal Caddesi

0
89
Taksim’de İstiklal Caddesi’nde yenileme çalışmaları tamamlandı. Caddenin yeni yüzü ve yeniden hizmete başlayan nostaljik tramvay havadan görüntülendi. İstiklal Caddesi’nin yenilenen yüzünde tek bir ağaç bile yok. Fakat tramvay yolu yeşile boyanmış durumda.

KORSAN – İstanbul Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı Yapı İşleri Müdürlüğünce gerçekleştirilen İstiklal Caddesi Altyapı ve Üstyapı ve Çevre Düzenlemesi ve Nostaljik Tramvay Raylarının Yenilenmesi çalışması 2018 itibariyle tamamlandı. Çalışmaların ardından İstiklal Caddesi’nin ortaya çıkan yeni yüzü ve yeniden hizmete başlayan nostaljik tramvay havadan görüntülendi. İstiklal Caddesi’nin yenilenen yüzünde tek bir ağaç bile yok. Saksıda bir yeşillik bile yok ama tramvay yolu yeşile boyanmış durumda.

ESKİ HALİNDE ESER YOK ŞİMDİ

2016 yılı Aralık ayında başlayan altyapı iyileştirme çalışmaları sonucunda caddeye titreşim sönümleyici elastomer (kauçuk) malzemelerle desteklenmiş yeni tramvay hattı rayları monte edildi. Bu sayede titreşimden kaynaklı kırılmaların engellenmesi hedeflenirken caddede bugüne kadar karışık akan yağmur suyu ve kanalizasyon hatları da ayrıldı. İstiklal Caddesi’nin ağaçlı, yeşillikli, renkli hali ise sadece fotoğraflarda kaldı. (Kaynak: Sol.org)

Cevap yazın

Yorum Yazınız.
Lütfen adınızı giriniz