Karamollaoğlu: Ali Bulaç’ı serbest bırakın

0
2081
Cumhurbaşkanı Erdoğan’la görüşen Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu’nun tutuklu gazeteci-yazar Ali Bulaç’ın ismini zikrederek bütün gazetecilerin tutuksuz yargılanmasını talep ettiği öğrenildi.

KORSAN ÖZEL HABER – Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nun bu hafta içinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yaptığı görüşmenin ayrıntıları ortaya çıktı. Temel Karamollaoğlu ile Erdoğan, 9 Şubat günü Saray’da bir araya gelmiş; 1,5 saat süren görüşmenin ardından Karamollaoğlu, gazetecilerin sorularına “Son gelişmelerle ilgili bir fikir teatisinde bulunduk” yanıtını vermişti. Edinilen bilgiye göre ikili arasında yapılan görüşmede; tutuklu gazeteciler konusu gündeme geldi. Karamollaoğlu sadece Ali Bulaç’ın ismini zikrettiği görüşmede, Bulaç başta olmak üzere gazetecilerin tutuksuz yargılanmasını talep etti. İkili arasındaki görüşmenin diğer bir konusu ise tutuklu askeri öğrencilerdi. Karamollaoğlu, askeri öğrencilerin de tutuksuz yargılanması isteğini dile getirdi.

SAADET’TEN ‘ADİL SİSTEM’ DOSYASI

Saadet Partisi, Anayasa değişikliğinin ardından seçim yasalarında yapılacak uyum değişiklikleri için bir dosya hazırlamıştı. Bu dosyayı 4 Ocak 2018 tarihinde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na sunan Karamollaoğlu, değişiklik önerilerinin yer aldığı “Adil Seçim, Adil Sistem” dosyasını Saray’daki görüşme sırasında Cumhurbaşkanı Erdoğan’a da sundu. Dosyada, yüzde 10’luk seçim barajının kaldırılması, seçime katılma hakkı olan tüm partilerin Hazine yardımı alabilmesi, Cumhurbaşkanı adayı göstermek için gerekli olan imza sürecinin seçime katılma hakkını zedelemeyecek şekilde düzenlenmesi talep ediliyor. (Haber Merkezi)

Cevap yazın

Yorum Yazınız.
Lütfen adınızı giriniz