Kayıp Ecem’in cesedi bulundu

0
318
5 Ocak’ta kaybolan 17 yaşındaki Ecem Balcı’nın ormana gömülmüş cesedi bulundu. Ecem’in annesinin arkadaşı tarafından öldürüldüğü ortaya çıktı. Kayıp kızını arayan kanser hastası anne Esra Ercömert de 14 Ocak’ta canına kıydı.

KORSAN – Kocaeli’nin Gölcük ilçesinde 5 Ocak’ta ortadan kaybolan Ecem Balcı’nın (17) ormanlık alanda toprağa gömülü cesedi bulundu. Kızını her yerde arayan, bulamayınca bunalıma giren ve rahim kanseri olan Esra Ercömert, 14 Ocak’ta gittiği Kandıra’nın Kaltalkayası mevkiinde kayalıklardan denize atladı. Esra Ercömert’in 2 gün sonra denizdeki cesedi bulunarak toprağa verildi. Kocaeli Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri de Ecem’i bulmak için özel bir ekip kurdu. Ecem Balcı’nın en son annesinin erkek arkadaşı Süleyman Kara ile görüştüğü belirlendi. Ecem Balcı, erkek arkadaşıyla cep telefonundan mesajlaşırken, Süleyman Kara’nın define bulduğundan, çok zengin olduklarından bahsetti. Polis, Süleyman Kara’nın Ecem’in kaybolmasından sonra tarihi eser kaçakçılığından tutuklu bulunduğunu tespit etti. Polis, cezaevinde Süleyman Kara’nın ifadesini aldı.

ORMANLIK ALANA GÖMMÜŞLER

Ecem’i bulmak için soruşturmayı derinleştiren polis, dün Süleyman Kara’yı cezaevinden çıkararak ifadesini alırken, yakınlarını da gözaltına alıp Emniyet’e getirdi. Yapılan sorgulamalar sonucu Ecem Balcı’nın öldürüldüğü tespit edildi. Ecem Balcı’nın öldürüldükten sonra Gölcük’ün Ayvazpınar köyünde ormanlık alana gömüldüğünü belirlendi. Dün gece ormanlık alana giden ekipler, tarif edilen yerde, Ecem Balcı’nın toprağa gömülü cesedini buldu. Ecem Balcı’nın cesedi, otopsi için Adli Tıp Kurumu’na gönderildi. Polis, Süleyman Kara ve yakınlarının ifadesini almaya devam ederken, soruşturma devam ediyor.

DARP EDİLDİĞİ TESPİT EDİLDİ

Ecem Balcı’nın, cesedinin çıkarıldığı sırada üzerinde sadece iç çamaşırlarının olduğu öğrenilirken, kıyafetleri bulunamadı. Ecem Balcı’nın yüz ve boyun altında morluklar olduğu, darp edildiği tespit edildi. İzmit Asri Mezarlığı’nda otopsi işlemlerinin tamamlanmasını bekleyen babası Gökhan Balcı kızının öldürülmesine isyan etti. Kızının ölümü nedeniyle Süleyman Kara’yı suçlayan Gökhan Balcı, “O şerefsizi konuştursunlar. Benim çocuğumu diri diri gömdüler oraya. İnsan mı bunlar? 17 yaşındaydı benim evladım, ne istediler? Defineleri de batsın, kendileri de batsın. Böyle kandırmış kızımı. Benim kızım onunla bir yere gidecek bir insan değil. Sevmediği bir insan o. Benim canımı yaktılar. Evladımı yaktılar, benim içim yanıyor. 17 yaşında bir çocuk kolay yetişmiyor. Benim çocuğumun bir sürü hayali vardı. Geri gelecek mi? Bir hiç uğruna gömdüler, gittiler. Bunu nasıl yapıyorlar? Allah belalarını versin, bin beter olsunlar. Benim yaşadıklarımın kat be katını yaşasınlar” dedi.

ÇARŞI GRUBU ÇAĞRI YAPMIŞTI

Ecem Balcı’nın kaybolmasının ardından gönül verdiği Beşiktaş’ın taraftar grubu Çarşı da sosyal medyadan çağrılar yapmıştı. Ecem Balcı’nın ölümünün ardından, Beşiktaş taraftarları da üzüntülerini dile getirdi. Ecem Balcı’nın cenazesi, otopsi işlemlerinin ardından yakınlarına teslim edildi. Ecem Balcı’nın teyzesi Özlem Yıldız morga girip yeğeninin cenazesini görünce fenalaşarak ağladı. Özlem Yıldız’ı yakınları sakinleştirmeye çalıştı. Gökhan Balcı kızının cenazesinin araca konulduğu sırada tabuta dokunarak, “Kızım benim” diyerek ağladı.

KATİL CİNAYETİ İTİRAF ETTİ

Ecem Balcı’nın ölümüyle ilgili yürütülen soruşturma kapsamında, ‘tarihi eser kaçakçılığı’ suçundan tutuklu bulunan Süleyman Kara, cezaevinden alınarak, Kocaeli Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü’ne getirildi. MOBESE kayıtlarından Kara’nın, aracıyla en son Gölcük Ayvazpınar mevkisine doğru gittiği belirlendi. Ayrıca Süleyman Kara ile Ecem Balcı arasındaki telefon görüşmeleri ve telefon sinyalleri incelemeye alındı. Kara ile birlikte kardeşleri ve arkadaşları olmak üzere toplam 8 kişi, gözaltına alındı. Süleyman Kara’nın dün gece cinayeti itiraf etmesinin ardından Ecem Balcı’nın cenazesi, gömüldüğü yerden çıkarıldı. Kara, Ecem’i öldürmediğini sadece gömdüğünü iddia etti.

ANNENİN İNTİHARI ARAŞTIRILIYOR

Ecem’in ölümüyle ilgili yürütülen soruşturmada, annesi Esra Ercömert’in Kandıra Kartalkayası mevkisinde denize atlayarak intihar ettiği iddiası da yeniden ele alındı. Ecem’in göğüs kanserinin ardından protez göğüs için para biriktirdiği, Süleyman Kara’nın define bulduğunu söylemesinin ardından sevindiği öğrenildi. Gözaltındaki 8 kişinin sorgu işlemlerine devam ediliyor. Gölcük Tevfik Hoca Camii’nde kılınan cenaze namazına Gölcük Kaymakamı Mustafa Altıntaş, Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, baba Gökhan Balcı ve yakınları ile çok sayıda kişi katıldı. Ecem Balcı’nın amcası Hakan Balcı, yeğeninin çok sevdiği Beşiktaş formasını tabutun üzerine örttü. Tabuta sarılarak, Ecem’i çok sevdiğini söyleyen üvey annesi Öznur Balcı ise “Allah, cezanızı versin. Ecem, benim küçücük kızımdı. Ona dokunan eller, cehennemin en dibinde paramparça olsun. Bizi nasıl yaktılar? Bin beterini yaşasınlar. Benim, onda emeğim çok. Annesinden çoktur, onda emeğim. Ben hamile kaldığımda en çok sevinen oydu. Karnımı öperdi okula giderken. ‘Kardeşim olacak’ diye. Bizim öyle bir düzenimiz vardı” dedi.

AMELİYAT SONRASI FOTOĞRAFLARI

Geçen yıl göğüs kanseri nedeniyle tedavi gören Ecem Balcı’nın sosyal medya hesabındaki paylaşımı dikkat çekti. Ameliyat olduktan sonra çekildiği fotoğrafları geçen yıl 17 Haziran tarihinde paylaşan Ecem Balcı, hakkındaki söylentiler ve saçlarının olmaması nedeniyle kendisiyle ilgili söylenenlerle ilgili şunları yazdı: “Buraya bu saatte bu fotoğrafı atmamın çok geçerli bir sebebi var. 2 gün önce çok sevdiğim bir arkadaşımdan şu sözleri işittim, okuduğu okulda kızlar tuvaletinde birkaç omurgasızın ‘Ecem kanser falan değil ya ilgi çekmek için saçlarını kazıtmış sağa sola fotoğraflar atıyor’ demesi. Üzüldüm mü diye sorarsak açıkçası üzülmek yerine insan yerine konmayacak haddeye gelmiş iğrenç varlıklarla aynı havayı soluduğum için kendimden nefret ettim. Burada kimseye şov yapmıyorum, ilgi çekmeye çalışmıyorum. Buraya bu fotoğrafları atıyorum ve kaldırmayı düşünmüyorum. Kimin ne düşündüğü açıkçası pek ilgilendirmiyor ama bu aldığım ikinci darbe. Bir şeye daha değinmek istiyorum. İnsanların dış görünüşü ve kıyafet seçimleri sizi çok mu ilgilendiriyor acaba? Bu illet hastalığı atlattıktan sonra ilk defa cesaretimi toplayıp kafamdan çıkarmadığım peruğumu ilk defa ‘Kocaeli’ kesimlerinde çıkardım. Dışarı adım attığımın 5. dakikasında başıma gelen olay aynen şu şekilde oldu, Çınarlık Meydanı’nda söz konusu kız düşürmek ve ilgi çekmek olan ‘adamlar’ gülerek, ‘Mahmut abi naber ya’ diye seslenerek akıllarınca dalga geçtiklerini düşündüler. Umarım sonunuz gelir veya Allah karınıza kızınıza bu hastalığı verir de nasıl bir şey olduğunu anlarsınız. Basit insanlarsınız kelimenin tam anlamıyla cehennemin dibine kadar yolunuz var”.

HENDEK’TE TOPRAĞA VERİLDİ

Kocaeli’nin Gölcük ilçesinde cenaze namazının kılınmasının ardından Ecem Balcı’nın tabutu, Sakarya’nın Hendek ilçesi Büyükdere Mahallesi’ndeki dedesinin evine getirildi. Baba Gökhan Balcı ve yakınları, Ecem’in cenazesinin başında, gözyaşları arasında taziyeleri kabul etti. Baba Balcı, “Şerefsizin kurbanı oldu, benim yavrum. Toprağa gömdüler. İnşallah Allah, onlardan fitil fitil getirir. O ailenin hepsinin perişan olduğunu görmek istiyorum. Bizim acımızla çok dalga geçti onlar. Bunu Allah, onların yanına bırakmayacak” dedi. Ecem Balcı’nın cenazesi, evin önünde helallik alınmasının ardından Büyükdere Mezarlığı’nda toprağa verildi. (DHA)

Cevap yazın

Yorum Yazınız.
Lütfen adınızı giriniz