Kesin aday sayısı 488

0
252
CHP’nin bugün yapılacak Parti Meclisi seçimlerinde 488 adayın yarışacağı kesinleşti. Divan heyeti sıraları kurayla belirledi ve isimleri okuyarak duyurdu.

KORSAN –Kemal Kılıçdaroğlu’nun 790 oyla 5’inci kez genel başkan seçildiği CHP’nin 36’ncı Olağan Genel Kurultayı’nda gözler 60 koltuğu bulunan Parti Meclisi seçimine çevrildi. 52 Parti Meclisi (PM) ve 8 Bilim, Yönetim ve Kültür Platformu üyesinin belirleneceği CHP Kurultayı’nın 2’nci gününde adaylar netleşti. Düzeltme ve çekilmeleri değerlendiren divan heyeti PM’ye aday sayısını 488 olarak açıkladı. Çekilen kurayla adayların sıralaması da belirlendi.

SEÇİM ÇARŞAF LİSTEYLE YAPILACAK

Yüzlerce adaylar kurultay salonunun çevresinde ve salon içinde tanıtım masaları kurdu. Kurultay salonu da adayları tanıtan afiş ve posterlerle donatıldı. Bazı adayların destekçileri destekledikleri adayın ismi yazan tişörtler giydi, ellerinde pankart ve bayraklarla salon içinde tur attı. CHP Tüzüğü’ne göre Parti Meclisi seçimleri çarşaf liste ile yapılacak. Seçimde Genel Başkan Kılıçdaroğlu 52 kişilik PM anahtar listesi ve 8’i PM’ye katılacak 12 kişilik Bilim Yönetim ve Kültür Platformu aday listesi çıkaracak. Kılıçdaroğlu ile girdiği liderlik yarışını kaybeden CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce’nin de anahtar liste çıkarması bekleniyor. Ayrıca CHP Milletvekilleri Selin Sayek Böke ve İlhan Cihaner’in öncülüğünü yaptığı “Gelecek İçin Biz” grubu da Parti Meclisi’nde temsil için çaba harcayacak.

Cevap yazın

Yorum Yazınız.
Lütfen adınızı giriniz