Kılıçdaroğlu: Vatandaş bunları gönderecek

0
148

Bahçeli’nin erken seçim çağrısını değerlendiren Kılıçdaroğlu, “Ben yönetemiyorum artık, vatandaş bizi göndersin diyorlar. Bunu itiraf ediyorlar. Batsın senin dünya liderliğin. İnşallah seçim olacak. Vatandaş bunları gönderecek”  dedi.

KORSAN – MHP liderinin erken seçim çağrısının ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu grup toplantısında konuştu.  “Şimdi seçim atmosferine girdik” diyen Kılıçdaroğlu, “Sizi yine kandırmaya çalışacaklar. Cehenneme giden yoldaki taşlar iyi niyet taşları ile doludur. Sözlerinde durmadılarsa demokraside haklarını vereceksiniz” ifadelerini kullandı. Atanamayan bir öğretmenin intihar ettiğini söyleyen Kılıçdaroğlu, “Vallahi de, billahi de bunların yatacak yeri yok. Ülkede sorunlar yumağı var. Astsubaylar, ‘Mevcut hükümet bize söz verdi. Görev tazminatı ve intibaklarını yapacağız dediler. Astsubaya haklar vereceğiz diye söz verdiler’ diyor. Biz de 100 binlerce kişi oy verdik. 100 gün için vaat verdiler. 3 yıl geçti hala sözünü tutmadılar. Kendimizi kandırılmış gibi hissediyoruz diyor. Sen öyle düşünme kandırıldın. Bunlar oy aldıktan sonra ‘5 sene yanımıza yaklaşmayın’ diyorlar. Biz söz verirsek yaparız. Sandık geliyor, sandıkta dersini vereceksin. Demokrasinin ne olduğunu öğrenecekler. Sana söz verip sözünü tutmayan partiye oy verme” dedi.

‘YÖNETEMEDİĞİNİ İTİRAF EDİYOR’

“Seçim diyorlar ya, olacak inşallah” diyen Kılıçdaroğlu, “Vatandaş bıktı artık, gönderecek bunları inşallah. Bu devleti kim yönetiyor, dış güçler yönetiyorsa senin fonksiyonun ne? Badem sütü içmek mi? Onların sözcüsü konuştu seçim yapalım diye. Vatandaş bizi göndersin diyorlar. Ben yönetemiyorum diyorlar artık. Bunu itiraf ediyorlar. Haktan hukuktan bahsediyorlar. Sen bir vatandaşı ölüme sevk ediyorsun. Batsın senin dünya liderliğin” dedi.

‘HER FİLMİN YILMAZ GÜNEY’İ VAR’

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Romanlarla görüşmesine değinen Kılıçdaroğlu, “O zat sizi ayağına çağırıyor, ben ‘ayağınıza geldim’ dedi. Bu zat celallenmiş. Bay Kemal diyor, buyur Bay Recep. Bay Recep diyor ki, ben sizin içinizden çıktım diyor. Nereden çıktı bilmiyorum, bir şeyi biliyorum. Sen Sulukule’ye ihanet ettin. Bu geldi, ‘buralar çok değerlendi, sürün bunları’ dedi. Aralarından çıktıklarını sürdü. Şimdi de ahkam kesiyor, ‘ben aranızdan çıktım’ diye. Eski filmlerdeki gibi içinden çıktığı mahalleye lüks arabayla gelir. Ama unutma her filmin Tarık Akan’ı, Kadir İnanır’ı, Yılmaz Güney’i vardır” şeklinde konuştu

‘SEN ANCAK FOTOĞRAF ÇEKTİRİRSİN’

Suriye politikasını eleştiren Kılıçdaroğlu, “Sabah onun yanında, öğleden sonra başkasının yanında. Dışişlerini, diplomatları tamamen devredışı bırakmışlar. Ortadoğu bataklığına Türkiye’yi sokma dedik. Soktular. Emeviye’de namaz kılacağım dediler. Süleyman Şah’ı kaçırdın. Askeri üniforma giymiş. Sen yapsan yapsan uyduruk bir üniforma yaptırır, giyer sınıra gider fotoğraf çektirirsin. ABD, İngiltere, Fransa Miraç gecesi Suriye’yi bombaladı. Kimyasal silah kullananın tespit edilmesi lazım. BM bir heyet gönderir bakar, kimyasal silah kullanılmış mı kullanılmamış mı? Böyle bir tespit yok, iddia üzerine bombaladılar. Ben o sabah yanlıştır dedim. Bir iddia üzerine insanların üzerine bomba atamazsınız, bombalanan kim? Araplar, Ezidiler, Kürtler. Bizim akrabalarımız. Ortak tarihimiz var. Ben bunları doğru bulmadığımı ifade ettim. Aynısı Saddam için yaptılar, kimyasal silah çıkmadı” diye konuştu.

‘BİR DE KENDİNE MÜSLÜMAN DİYOR’

Almanya’nın gelişmeleri dikkatle izlediğini ve sürecin dışında kaldığını belirten Kılıçdaroğlu, “Erdoğan, operasyonu doğru buluyorum diyor. Sabaha kadar uykusuz kalmış, operasyonu takip etmiş. Egemen güçlerden yana tavrını koydu. Taraflara bir bakın dedim, taraflardan biri Allah, Allah diye saldırarak diğerini öldürüyor, diğeri de aynı şekilde. Birbirlerini öldürenler Müslümanlar. Diğer güçler silah satıyor, keyifleri yerinde. İran, Suriye, Irak, İran bir araya gelse sorunları çözer. Ama Erdoğan tam tersini yapıyor. Ölen kim? Masum insanlar. Masum insanların ölmesine bombalayın denmez arkadaşlar. Bunların bir de kuruluşları var İHH diye, onlar da daha çok bombalasaydılar diyor. İnsaf arkadaşlar ya. Mavi Marmara’da ölülerine bile sahip çıkmadılar bunlar. Bunlar da paracı, iradelerini satabiliyorlar. Ne demek daha fazla füze atılmalıydı? Bir de kendinizi Müslüman kabul ediyorsunuz” diye konuştu.

Cevap yazın

Yorum Yazınız.
Lütfen adınızı giriniz