Kılıçdaroğlu’ndan CHP’li belediyelere uyarı

0
384

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tüzük kurultayı öncesi, tüm il ve ilçe belediye başkanlarını acil toplantıya çağırdı. Kılıçdaroğlu’nun özellikle parti kimliğinden uzak duran belediye başkanlarına ültimatom vereceği öğrenildi.

KORSAN – Geçtiğimiz günlerde CHP üst düzey yöneticileri ve bazı parti meclis üyeleri arasında bir toplantı gerçekleştirildi. Bazı CHP’li belediye başkanları ve çalışmalarının ele alındığı, sorunları ve hizmetleri ve halka yansıması konusunda görüşüldüğü, önerilerin ve taleplerin iletildiği toplanın ardından, belediye başkanları ile bir araya gelinmesi kararının çıktığı bu toplantıdan gelen bilgiler arasında bulunuyor. Daha önce il başkanları ile toplantı gerçekleştiren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Tüzük Kurultayı öncesi belediye başkanlarının önerilerini alacağı, aynı zamanda kurultay delegesi başkanlardan tüzüğün geçmesi için destek isteyeceği öğrenildi. İl başkanları ve belediye başkanlarının koordineli çalışması gerektiğini vurgulayacağı belirtilen Kılıçtaroğlu’nun yerel halkın istek ve ihtiyaçlarını en etkin biçimde karşılayabilmek adına var olan yerel yönetimlerin, yerel ölçekteki kamusal hizmet arzına yönelik memnuniyet ölçümleri, siyasal talep ve piyasa talebine dikkat çekeceği aynı zamanda halka arz edilen hizmetlerin aksaması, memnuniyetsizlik konularında ültimatom vereceği öğrenildi.

PARTİDEN UZAK DURAN BAŞKANLAR UYARILACAK

Özellikle belediyeler ve hizmetleri konusunda titiz davrandığı, konuyu çok sıkı tuttuğu yine gelen kulis bilgileri arasında. CHP’nin kazandığı, ancak belediye başkanı ile örgüt arasında uyumsuzluk yaşanan il ve ilçelerin özellikle masaya yatırılacağı toplantıda bu durumda olan belediyelerin dikkatlerinin çekileceği gelen bilgiler arasında.  Bir süredir özellikle büyükşehirlerdeki ilçelerde bu tür sıkıntıların yaşandığı, ilçelerin ‘belediye bizde, ama başkan bizden değil’ dediği biliniyordu. (Aylin Karadağ – Ankara / Korsan Haber)

 

 

Cevap yazın

Yorum Yazınız.
Lütfen adınızı giriniz