‘Kimsenin bizi seçime sokmamaya gücü yetmez’

0
277
İYİ Parti’nin seçime sokulmayacağını söyleyenler olduğunu dile getiren Genel Başkan Akşener, “Hiç kimsenin bizi seçime sokmamaya gücü yetmeyecektir” dedi.

KORSAN – İYİ Parti Çanakkale Merkez İlçe Başkanlığı, Genel Başkan Meral Akşener’in, geçen yıl ‘Milli İradeye Saygı’ toplantısını yaptığı otelde karşılaştığı engellemelerin yıl dönümünde bir yemek düzenledi. İnternet üzerinden görüntülü olarak salondakilere seslenen Akşener, “Önce denildi ki, ‘İYİ Parti’yi kurdurtmazlar.’ İYİ Parti kuruldu. Şimdi deniliyor ki, ‘Seçime sokmazlar’. Hiç kimsenin İYİ Parti’yi seçime sokmamaya gücü yetmeyecektir” diye konuştu. Geçen yıl Anayasa referandumunda ‘Hayır’ oyu için çalışmalar yapan ve Çanakkale’de ‘Milli İradeye Saygı’ toplantısına konuşmacı olarak katılan  Akşener’in etkinliği, otel yönetiminin aldığı son dakika kararıyla iptal edilmişti. Bunun üzerine Akşener’i bekleyenler duruma tepki göstermiş, etkinliğin yapılacağı salonun elektrikleri kesilmişti. Cep telefonu ışıkları, spot lambaları altında megafonla konuşma yapan Akşener’in görüntüleri hafızalara kazınmıştı.

İNTERNET ÜZERİNDEN CANLI BAĞLANTI

İYİ Parti Çanakkale Merkez İlçe Başkanı İsmet Balkan ve yönetim kurulu üyeleri, Akşener’in geçen yıl yaşadığı bu olaya dikkat çekmek için dün akşam yıldönümünde bir restoranda ‘İYİ’ler Buluşuyor’ adı altında yemek düzenledi. Afrin şehitleri nedeniyle müzikli eğlencenin yapılmadığı yemeğe, İYİ Parti Kurucu Üyesi Rıdvan Uz, İl Başkanı İrfan Dehmen, Gençlik Kolları Genel Başkanı Osman Ertürk Özeli, Gökçeada Belediye Başkanı Ünal Çetin, ilçe başkanları ve çok sayıda partili katıldı. Gece, Akşener’in bir yıl önce Çanakkale’de yaşadığı engellemelerin haber görüntüsünün partililere izletilmesi ile başladı. Akşener, cep telefonuyla internet üzerinden partililere görüntülü olarak seslendi.

TÜRKİYE’NİN ADALETE İHTİYACI VAR

Görüntüsü, salondaki bir perdeye yansıtılan Akşener, şunları söyledi: “Çanakkale’de beni engelledikleri zaman, ‘Ne yaparsanız yapın, engel olamayacaksınız’ demiştim. Aradan zaman geçti. İYİ Parti kuruldu. Milletimiz istedi. Milletimiz dedi ki, ‘Siz bekçi olun’. Biz de bekçiliğini yapıyoruz. Önce denildi ki; ‘İYİ Parti’yi kurdurtmazlar’. İYİ Parti kuruldu. Şimdi deniliyor ki, ‘Seçime sokmazlar’. Buradan sizlerle paylaşmak isterim ki, hiç kimsenin İYİ Parti’yi seçime sokmamaya gücü yetmeyecektir. Bu mücadelemiz ülkemiz, milletimiz için sürecek. Türkiye’nin huzura, devlet millet ayrışmasının önüne geçmeye ihtiyacı var. Türkiye’nin hukuka, adalete ihtiyacı var. İktidarı alacağımıza inancımız tamdır”. (Burak Gezen-Mustafa Suiçmez / DHA)

Cevap yazın

Yorum Yazınız.
Lütfen adınızı giriniz