Kındılçeşme’de keşif yapıldı

0
349

Danıştay tarafından tekrar halka açılmasına karar verilen Kındılçeşme günübirlik mesire alanının Milli Parklar tarafından ‘kamp alanı ve kır tesisi’ notuyla yeniden planlanması davalık oldu. Açılan davada dün keşif yapıldı.

KORSAN ÖZEL HABER – Antalya’nın Kemer ilçesinde faaliyet gösteren 16 sivil toplum örgütün oluşturduğu Kemer Sivil Toplum Platformu tarafından günübirlik mesire alanı Kındılçeşme’nin tekrar halka açılması için açılan davada dün keşif yapıldı. Yıllardır adeta yılan hikayesine dönüşen davada önemli bir süreç olarak görülen keşifle beraber alanın tekrar halkın kullanımına açılması yönündeki beklentiler arttı. Hukuki sürecin bir an önce tamamlanarak piknik alanının halkın kullanımına açılma ısrarını sonuna kadar sürdüreceklerini ifade eden STK yetkilileri ve eski kamping kullanıcıları, bu haksızlığın giderilmesini bir kez daha dile getirdiler.

MİLLİ PARKLAR’DAN ‘KIR TESİSİ’ OYUNU

Kındılçeşme günübirlik kamp alanı 24 Mart 2004 tarihinde özel bir şirkete kiraya verildi. Bu duruma karşı çıkan Antalya Barosu ve Mimarlar Odası Antalya Şubesi, 10 bireysel müdahilin de katılımıyla 2009 yılında yargıya başvurdu. Dava sürecinin sonunda Danıştay 8’inci Dairesi, 9 Şubat 2015 tarihinde dava konusu işlemlerin iptaline karar verdi. Bunun üzerine ‘Uzun Devreli Gelişim Planı’nda değişiklik yapan Milli Parklar Genel Müdürlüğü, Kındılçeşme’yi ‘kamp alanı ve kır tesisi’ ilan etti. Kemer Sivil Toplum Platformu, Milli Parklar’ın ‘Kır tesisi yapılabilir’ notunun bungalov yapımına yol açacağı düşüncesiyle ikinci bir dava açtı.

 

Cevap yazın

Yorum Yazınız.
Lütfen adınızı giriniz