Kitle imha silahları envanterimizde bulunmamaktadır

0
60
TSK, bugün yaptığı açıklama ile sosyal medyada iddia edilen, Afrin operasyonunda başta napalm bombası olmak üzere kitle imha silahlarının kullanıldığına dönük iddialara cevap verdi.
KORSAN – Birkaç gündür sosyal medyada yoğunlukla devam eden Afrin Harekatında kitle imha silahları kullanıldığı, kültürel ve dini eserlerin imha edildiğine ilişkin iddialara TSK resmi internet sitesinden yaptığı açıklama ile cevap verdi. Öğlen saatlerinde yapılan açıklamada, “Hava Kuvvetlerimiz tarafından, napalm, kimyasal, biyolojik ve benzeri, uluslararası hukuk ve anlaşmalar tarafından yasaklanmış mühimmat kullanılmamaktadır. Bu tür mühimmat Türk Silahlı Kuvvetleri envanterinde bulunmamaktadır. Kara ateş destek vasıtalarımız da aynı esaslarla hareket etmektedir.” Denildi.
YAPILAN YAYINLAR ART NİYETLİDİR
Yapılan yayınların art niyetli olduğu vurgulanan bildiride “Bununla birlikte, bir süredir harekatın meşruiyetinin sorgulanmasını hedefleyen dezenformasyona yönelik kasıtlı bazı yayın ve faaliyetler görülmektedir. Yalana ve iftiraya dayalı bu girişimlerin terör örgütleri ve yandaşları tarafından yapıldığı, yaptırıldığı açıktır. Bu yayınların amacı da tamamen meşru zeminlerde şeffaf bir şekilde yürütülmekte olan harekata gölge düşürmektir.” denilerek itibar edilmemesi istendi

Cevap yazın

Yorum Yazınız.
Lütfen adınızı giriniz