Konyaaltı’nda günübirlik ‘çete’

0
1120
Antalya Konyaaltı’nda günü birlik ev kiralayan bir çete site sakinlerinin kabusu oldu. Gece sokağa çıkamaz hale gelen site sakinleri tehdit ediliyor, dövülüyor. Sitenin gelirlerinden günübirlik dairelerin su parasını bile ödeyen çete hakkında suç duyurusunda bulunuldu.

KORSAN ÖZEL HABER – Antalya Hurma Mahallesi’nde bulunan bir sitedeki daireleri günü birlik kiralayan bir çete, sitenin ve mahallelinin huzurunu kaçırdığı için savcılığa şikayet edildi. Uzun süredir kamuoyunun gündeminde olan ve bir takım yasal düzenlemelerle denetim altına alınmaya çalışılan günübirlik ev kiralama uygulaması bu sefer de Antalya Hurma Mahallesi’ndeki 60 daireli Almara Residance 3 Sitesi sakinlerinin büyük sorunlar yaşamasına neden oldu. Edinilen bilgilere göre sitede yaşanan süreç şu şekilde gelişti: Temmuz 2012- Temmuz 2014 tarihleri arasında sitede yöneticilik yapan Gazi Erdoğan, Ocak 2013’ten itibaren site içerisinde kiraladığı 7-9 arası daireyi günlük ve haftalık olarak kiraya vermeye başladı.

SİTENİN BÜTÇESİNDEN SU PARASI

Kiraya verdiği dairelerin su faturalarını da bir daireye bağlayarak yöneticisi olduğu sitenin gelirlerinden ödedi. Bu dairelerde kullanılan 16 bin 556 TL’lik suyun parasını sitenin gelirinden ödedi ve bu ödemeyi de işletme defterine işledi. Daha sonra site yöneticiliğini devralan Kamil Kudret Güneş döneminde de bu uygulama sürdü. Bu dönemde de, bu dairelere ait 9 bin 985 TL’lik fatura yine sitenin gelirlerinden ödendi. Aynı zamanda Güneş döneminde ödenmeyen SGK borcu da, ceza ile birlikte 19 bin TL’ye ulaştı. Güneş’ten sonra da yöneticiliği Gazi Erdoğan’ın kardeşi Murat Erdoğan devraldı ve sistem çalışmaya devam etti. Bu yaşananlarla ilgili olarak 22 Ocak 2018 tarihinde Cumhuriyet Savcılığı’na, görevi kötüye kullanma ve zimmet iddiasıyla suç duyurusunda bulunuldu.

GÜNLÜK DAİRE SAYISI 23’E ÇIKTI

Gazi Erdoğan, kardeşi Murat Erdoğan ve Kamil Kudret Kaçmaz’ın günlük ya da haftalık kira işlerini büyüttüğünü belirten site sakinleri, başlangıçta 7-9 olan kiralık daire sayısının son zamanlarda 23’e çıktığını aktardı. Site sakinlerine göre bu evlerde fuhuş ve uyuşturucu partileri veriliyor. Gece sokağa çıkamaz hale gelen site sakinleri, kiralayanların verdiği rahatsızlık ve gürültü yanında zaman zaman silah sesleri duyduklarını, dairelere sürekli karanlık tiplerin girip çıktığını dile getirdi. Gazi Erdoğan ile ilgili çok sayıda şikayet ve dava olmasına rağmen sonuç alamadıklarını belirten site sakinleri, zaman zaman siteye alkollü şekilde gelip hakaret, taciz ve darp türü hareketlerde bulunduğunu, kardeşi Murat Erdoğan’ın da bu olaylarla ilgili kamera görüntülerini silerek delilleri ortadan kaldırdığını söyledi.

ŞİKAYET EDENE BIÇAKLI TEHDİT

Site sakinleri konuyu görüşmek istediklerinde bıçakla tehdit edildiklerini, arabalarının lastiklerinin kesildiğini, “ne işiniz var burada, memleketinize gidin” diyerek hakaret edildiğini anlattı. Durumdan Fatih Polis Karakolu’nun da haberdar olduğunu, ancak aynı karakolda görevli bir polisin Erdoğan kardeşler ile çok samimi olduğunu söyleyen sakinler, polis çağırdıklarında polisin çözüm bulmak yerine kendilerine baskı yaptığını, tehdit ettiğini ileri sürdü. ‘Erdoğan Kiralama’ adı ile faaliyet gösteren Erdoğan kardeşlerin herhangi bir mali kayıtları bulunmadığı da iddia edildi. Hurma Mahallesi’nde bir dükkanda faaliyet gösteren firmanın, daireleri saatlik, günlük ve haftalık olmak üzere www.hemenkiralık.com adlı internet sitesi üzerinden kiraladığı ve günlüğüne 182 ile 242 TL kira aldıkları da iddialar arasında. Konuyla ilgili olarak Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı, Antalya Valiliği ve Konyaaltı Kaymakamlığı’na çeşitli defalar başvuruda bulunduklarını ancak sonuç alamadıklarını söyleyen site sakinleri, “Biz burada bir arada, huzurlu yaşamak istiyoruz” diye konuştu. (Ali TAŞ / Korsan Gazete)

Cevap yazın

Yorum Yazınız.
Lütfen adınızı giriniz