Muratpaşa Belediyesi 4 kurumu uyardı

1
235
Asfaltının yenilendiği mahallelerin CLK, ASAT, Superonline ve Enerya tarafından tekrar kazıldığını, 13 kilometrelik asfaltın tahrip edildiğini açıklayan Muratpaşa Belediyesi, “Kasıt aramıyoruz, ama titiz ve dikkatli davranın” uyarısında bulundu.

KORSAN – Muratpaşa Belediyesi, internet sitesi üzerinden yaptığı açıklamada asfaltlama çalışmaları biten Demircikara, Meltem, Meydankavağı, Yıldız, Zerdalilik, Bayındır, Çaybaşı, Çağlayan, Demircikara, Fener, Meltem, Meydankavağı, Soğuksu, Şirinyalı, Varlık, Yeşilbahçe ve Yıldız mahallelerindeki tahribatlara dikkat çekti. Asfaltlanan mahalleleri yeraltı çalışması yapan kurum ve kuruluşların yeniden kazması üzerine uyarıda bulunan Muratpaşa Belediyesi, vergilerin belli bir oranda heba olduğuna dikkat çekerek, çalışmaların çok daha dikkatli yapılması ve kamu yararına titizlik gösterilmesi çağrısında bulundu.

YENİ KAPLANAN ASFALT TAHRİP EDİLDİ

Muratpaşa Belediyesi’nin açıklamasında şunlar yer aldı: “Komşularımızın gerek araçla, gerekse de yaya olarak güvenli ve rahat ulaşımı için Muratpaşa sınırları içindeki yol ve kaldırımların yenilenmesini projelendirdik. Muratpaşa’da; yollarda asfalt yama dönemini de kapattık. Bu amaçla asfalt plenti tesisimizi kurduk, altyapı ve doğalgaz çalışmaları tamamlanan mahallelerimizin, sorumluluk alanımızdaki tüm cadde ve sokaklarını program dahilinde sıcak asfaltla kaplıyor, kaldırımlarını düzenliyoruz. Sadece 2017 yılında toplam 88 kilometre yolu sıcak asfaltla kapladık. Kamu malını korumak ve yolların sürekli kazılmasının önüne geçmek için nerede, ne zaman asfaltlama çalışması yapacağımız bilgisini ilgili kurumlarla sürekli paylaştık. Kurumlarla iletişim ve koordinasyon çabalarımız kısmi karşılık bulsa da, ortaya çıkan tablo, bu durumun yeterli olmadığını gösterdi. Zira asfaltlamasını tamamladığımız Demircikara, Meltem, Meydankavağı, Yıldız ve Zerdalilik mahallerimizdeki yollar ciddi oranda; Bayındır, Çaybaşı, Çağlayan, Demircikara, Fener, Meltem, Meydankavağı, Soğuksu, Şirinyalı, Varlık, Yeşilbahçe ve Yıldız mahallelerimizdeki 78 cadde ve sokak kısmi olarak tahrip edildi. Toplam 13 kilometre yol ya ciddi ya da kısmi tahribata uğradı. Komşularımızın vergileri belli oranda heba oldu, yollarımız sokaklarımız, dolayısıyla insanlarımız hırpalandı. Kasıt aramıyoruz. Ancak, bütün kurumları, özellikle ASAT, CLK, Superonline ve Enerya gibi kurum ve kuruluşları, çalışmalarını çok daha dikkatli yapmaya ve kamu yararına titizlik gösterir şekilde davranmaya davet ediyoruz”.

 

1 Yorum

  1. Evet. Bu her yerde ve insanın içini yaralıyor. Özellikle asfalt yapılacak yerlerin alt yapıları ilgili firmalar tarafından kapı önüne kadar derhal yapılmalıdır. Bu tür hizmetleri aldığımız firmaların şehrin estetiğine ve yaşayanların göz zevkine karşı hareket içinde olmaları feci bir durum. Benim doğal gaz tesisatım yüzünden caddenin yarılması ve çirkin bir yama ile kapatılması bu soğuk günlerde beni daha çok üşütüyor…
    Firmaların “kazının ardından ilgili yasalar çerçevesinde tamirlerini yapıyoruz” diyeceklerini tahmin ediyorum. Ancak bu yeterli değil…

Cevap yazın

Yorum Yazınız.
Lütfen adınızı giriniz