Nuh’un telefonla konuştuğunu ispat edebilirmiş

2
301

 

Hz. Nuh’un kendisine inanmayarak gemiye binmeyen oğlunu ikna etmek için cep telefonuyla görüştüğünü iddia eden Yrd. Doç. Dr. Cihan Yavuz Örnek, “Bıraksalardı kendimi ispat edebilirdim” diye konuştu.

KORSAN – Hz. Nuh’un kendisine inanmayarak gemiye binmeyen oğlunu ikna etmek için cep telefonuyla görüştüğünü iddia eden İstanbul Üniversitesi Deniz Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Cihan Yavuz Örnek, açıklamalarından sonra üniversite yönetiminden ‘konuşma’ uyarısı aldığını söyledi. Örnek, “Bıraksalardı kendimi ispat edebilirdim” dedi. Hürriyet’ten Salim Uzun’un haberine göre, televizyon programına çıktığı için pişman olduğunu söyleyen Örnek, “Programda beni sinirlendirdiler. Tuzağa mı düştüm anlamadım. Bu olayı uygun bir lisan ile söylemem lazımdı. Pat diye cep telefonu dedim millet havaya kalktı” diye konuştu.

‘İLBER ORTAYLI’YI İKNA EDERDİM’

Yrd. Doç. Dr. unvanlı Örnek, “Üniversite de bize posta koydu demeyeyim de, ‘Hocam bu işleri şimdi konuşma’ dedi. ‘Biraz ortalık soğusun ondan sonra devam edersin’ dediler” diye konuştu. İddiasını sürdüren Örnek, “Ciddi destekler alıyorum. Hatta kitabımın yabancı dile çevrilmesi de isteniyor” ifadelerini kullandı. Tarihçi-Yazar İlber Ortaylı’nın ‘Başka iş yapsın’ sözünü de değerlendiren Örnek, şöyle devam etti: “Pat diye cep telefonu deyince pot kırmış oldum. Eleştirenlere de üzüldüm, kızdım. İlber Ortaylı’ya değil ama sosyal medyada küfredenlere kızdım. Beni destekleseydi (İlber Ortaylı) karizması çizilirdi. O gerekeni yaptı. Benimle yüz yüze konuşsa kendisini ikna ederdim” iddiasında bulundu.

2 Yorumlar

  1. kızmadan önce bu adam durup dururken neden böyle konuştu diye birazcık düşünmemiz lazım değil mi? tarık dursun nasıl ateist oldu hiç araştırdınız mı?mesela kuranda ölçüleri verilen o derme çatma, her tarafın dan su alacağı belli olan bir gemi o tufanın dalgalarına nasıl dayanabildi.yeryüzündeki yaşıyan tüm canlılardan birer çifti o küçük gemiye nasıl sığdı.o vahşi hayvanlar nasıl bir arada durabildi.o kadar canlının erzakı nasıl o gemiye sığdırabildi.tüm bunlar muamma.kuran’da tüm bunlar için açıklayıcı bir bilgi yok.fakat tüm bunları açıklayan m.ö 4000-5000 li yıllara dayanan yazılı bir kaynak var.o geminin basit bir denizaltı olduğunu,yeryüzündeki canlılar değil onların kromozomlarının saklandığını,bitki tohumlarının gemiye alındığını belirten bir kaynak.o kaynaklara göre cep telefonu veya buna benzer iletişim aletlerinin olmasıda çok normal.dikkatlice okunması lazım gelen bir belge.ilber hoca da okumalı bu belgeleri.von eriken hakkındada ona göre bir açıklama yapmalı ilber hocamız.şimdi sizlerde anladınız o belgeleri değil mi? tabiki SÜMER TABLETlerinden bahsediyorum.herkesin okuması gerekli bir belge bunlar.üzerinde tartışılır ama muhakkak okunması lazım.o zaman aklımızın almadığı çoğu şeyin zihnimizde canlanmasını sağlayabiliriz.trt’de konuşan hocada bu tabletleri okumuş.dolasıyla zihni islamla tabletler arasında sıkışıp kalmış.ne dersiniz?? haksızmıyım..!!!

  2. çalıntı sorularla kimler amerikaya doktoraya gönderiliyor, kimler istanbul üniversitesinde ders veriyor, verdiğimiz vergiler nerelere gidiyor yavuz örnek’in tufan yorumlarıyla KABAK GİBİ ortaya çıktı!!! HARAM-ZIKKIM olsun verdiğimiz vergiler!!! ALLAH BELALARINI VERSİN DİNİ ÇÜRÜTEN BU ŞARLATANLARIN!!!!!!!

Cevap yazın

Yorum Yazınız.
Lütfen adınızı giriniz