Nuray Hafiftaş’ın 50 kedi ve 10 köpeği öksüz kaldı

0
415
Karaciğerine sıçrayan kanser nedeniyle bugün tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Türk Halk Müziği Sanatçısı Nuray Hafiftaş’ın Çatalca’daki çiftliğinde konser için gittiği şehirlerde sahiplendiği 50 kedisi ve 10 köpeği kimsesiz kaldı.

KORSAN – Sanatçı Nuray Hafiftaş, geçtiğimiz yıl temmuz ayında geçirdiği kalınbağırsak ameliyatından sonra karaciğerine de sıçrayan kanser nedeniyle özel bir hastanede tedavi altına alınmıştı. Uzun süre tedavi gören ünlü sanatçı Nuray Hafitaş bugün hayatını kaybetti. Hayvan haberleri sitesi Ajanimo’da Nilay Küçük Cantank’ın yazdığına göre, hayvanseverliğiyle bilinen Nuray Hafiftaş yaklaşık 10 yıl önce Çatalca’da bir çiftlikte onarca kedisi ve köpeğiyle yaşamaya başlamıştı. Nuray Hafitaş, hayvanlarıyla çiftlikte yaşama kararı almasını şöyle açıklamıştı  “Çocukken bir sürü kedim, köpeğim olsun, onlarla birlikte yaşayayım isterdim. Ama annem karşıydı evde hayvana. Çünkü rahatsızlığı vardı. Ben de ‘inşallah bir gün müsait bir yerim olur’ diye dua ederdim. Sonunda bu dileğimi gerçekleştirdiğim için çok mutluyum”.

SOKAK HAYVANLARINI SAHİPLENİYORDU

Kedilerini konser için gittiği şehirlerden sahiplendiğini söyleyen sanatçı Nuray Hafiftaş, “Kedilerim ve köpeklerimin büyük çoğunluğu muhtaç durumdaki hayvanlar. Birçoğu sokağa atılmış, kulağı duymayan, bir bacağı olmayan, gözü görmeyen kediler, köpekler. Konsere gittiğim yerlerden topluyorum onları. Mesela Kütahya’da arabanın önüne bir kedi yavrusu çıkmıştı, alıp getirdim. Onun adı Kütahyalı. İzmir’de bir yavru yağmurun altında sırılsıklam olmuştu. Onu da getirdim. En son Bolu’dan getirdim bir tane. Tam 45 dakika peşinde koştum yakalayabilmek için” diye anlatmıştı.

HAYVANLARI YÜZÜNDEN KONSER BIRAKTI

Sanatçı Kumburgaz’da verdiği bir konser sırasında beslediği hayvanlara mama vermeyi unuttuğunu fark edip hayranlarından özür dileyerek apar topar mekanı terk etmişti. Nuray Hafiftaş “Eyvah evdeki yavrularımın yemeklerini vermeyi unuttum. Üç kuruş para kazanacağım diye onların bir tek kılına zarar gelsin istemem. Tüm sevenlerimden özür diliyorum. Hemen gidip kedi ve köpeklerimin yemeklerini vermeliyim yoksa açlıktan ölür hayvanlar” diye konuşmuştu. (Kaynak: Ajanimo)

Cevap yazın

Yorum Yazınız.
Lütfen adınızı giriniz