Okullara ‘Nihat Hatipoğlu’na soru sorun’ talimatı

0
44
Kartal İlçe Milli Eğitim Müdürü, okullara talimat yazısı yazarak ATV’de yayınlanan ‘Nihat Hatipoğlu Sorularınızı Cevaplıyor’ adlı programa öğrencilerin telefonla bağlanmasını istedi.

KORSAN – Kartal İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, ilçedeki okullara skandal bir yazı gönderdi. ATV’de yayınlanan ‘Nihat Hatipoğlu Sorularınızı Cevaplıyor’ adlı programa öğrencilerin telefonla bağlanmasını isteyen ilçe eğitim müdürlüğü, öğrencilerden dini sorular sormasını da istedi. Kartal İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün bu talebinin ATV’den gelen istek üzerine olduğu belirtildi. Evrensel’den Eylem Nazlıer’in haberine göre, Pendik Süreyya Paşa İlkokulu ve Kartal Şehit Şükrü Bayrakçı İlkokuluna, ATV’deki “Sorularınızı Cevaplıyor” adlı dini programa katılım çağrısının yapıldığı resmi bir yazı gönderildi.

MÜDÜRÜN İMZASIYLA TALİMAT

Kartal Milli Eğitim Müdürü Ali Rıza Aka imzasıyla ilçedeki okullara gönderilen yazıda, “ATV ekranlarında yayınlanan Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu ‘Sorularınızı Cevaplıyor’ adlı programda resmi/özel okullarla canlı bağlantı kurup öğrencilerin din ve İslam üzerine sorularını canlı yayında cevaplama isteği ile ilgili İlgi (a) sayılı İl Milli Eğitim Müdürlüğünün yazısı ile ilgi (b) sayılı e-posta ve ilgi (c) sayılı Valilik Oluru ekte gönderilmiştir. Bilgi ve gereğini rica ederim” talimatı verildi.

DEVLETİN HATİPOĞLU SEFERBERLİĞİ

Eğitim Sen 5 Nolu Şube Başkanı Ata Esen, “Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gericiliğin yaygınlaştırması gibi bir özel çaba var. Özel bir televizyon kanalında dini program yapan birinin programına öğrencilerin bağlanıp soru sorması için seferberlik ilan ediliyor. Devletin resmi kurumu buna alet ediliyor. Bundan acı ve vahim bir şey olamaz. Eğitim Sen olarak geçmişte yaptığımız gibi bugünde bunların karşısında olacağız” dedi. (Kaynak: Evrensel)

Cevap yazın

Yorum Yazınız.
Lütfen adınızı giriniz