Osmanlı kulübüne polis baskını

0
61

Alman polisi üç eyalette AKP’ye ve Erdoğan’a yakınlığı ile bilinen aşırı milliyetçi Osmanlı Germania adlı rocker kulübüne baskın düzenledi.

KORSAN – Alman polisi üç eyalette sabah saatlerinde AKP’ye yakınlığı ile bilinen aşırı milliyetçi Osmanlı Germania adlı kulübe baskın düzenledi. Sabah saatlerinde rocker grubu Osmanlı Germania’nın Kuzey Ren-Vestfalya, Hessen ve Baden-Württemberg eyaletlerindeki kulüp binalarına Alman polisi eş zamanlı baskınlar yaptı. Essen Emniyet Müdürlüğü’nce yürütülen operasyonda, toplam 41 mekanın araştırıldığı ifade edildi. Polis, Osmanlı Germania adlı rocker grubunun faaliyetlerinin açıklığa kavuşturulmasına yönelik bilgi edinilmeye çalışıldığını ifade etti. Bu baskınların kulübün yasaklanmasına yönelik olmadığı da ifade edildi. Baskınlar Essen, Duisburg, Köln, Bottrop, Gelsenkirchen, Bochum ve Wuppertal’da gerçekleştirildi. Ayrıca diğer iki eyalette de kimi şehirlerdeki kulüp binaları arandı.

ERDOĞAN’LA TEMAS HALİNDE İDDİASI

Kuzey Ren-Vestfalya İçişleri Bakanlığı’na göre, rocker grubu Osmanlı Germania, AKP ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile temas halinde. Grup, aşırı sağcı ve Türk milliyetçisi olarak sınıflandırılıyor. Federal İçişleri Bakanlığı, aramaların sabah saat 6.00’da başladığını söyledi. “Osmanlı Germania BC” derneğinin amacının ve faaliyetinin ceza kanunlarına aykırı olduğu” yönünde ciddi şüpheler var. Alman yetkili kurumlar, defalarca Osmanlı Germania grubuna karşı baskınlar düzenledi ve kimi üyeleri de tutuklandı. Geçtiğimiz Aralık ayında, Stuttgart Avukat Bürosu cinayet teşebbüsü ve adam öldürme teşebbüsü nedeniyle grubun 8 üyesine karşı suçlamada bulundu.

BOKS KULÜBÜ OLARAK TANITIYORLAR

Federal İçişleri Bakanlığı’na göre, grubun 22 yerel grubu var. Çoğunluğu Türk kökenli 300 civarında üyesi bulunuyor. Kulüp kendisini bir boks kulübü olarak tanıtıyor ve gençleri sokaktan kurtarmak istiyormuş gibi yapıyor. Asıl amaçları ise şiddet kullanarak güç oluşturmak. İçişleri Bakanı Thomas de Maiziere (CDU) federal ve eyalet hükümetlerine ilettiği açıklama “Hangi toplumdan gelirse gelsin, kökeni ne olursa olsun kriminal faaliyetler gösteren hiçbir gruba tahammül etmeyeceğiz” şeklinde oldu. (Kaynak: Artı Gerçek)

Cevap yazın

Yorum Yazınız.
Lütfen adınızı giriniz