Pensilvanya yolcusu görevinin başında

0
3994
Akdeniz Üniversitesi eski rektörü İsrafil Kurtcephe’yle birlikte Pensilvanya’ya Fethullah Gülen’e teşekkür etmeye giden Prof. Dr. Aziz Ergin’in görevine devam ettiği öğrenildi.

KORSAN – FETÖ’nün Akdeniz Üniversitesi’ndeki yapılanmasına ilişkin davada tutuklu eski Rektör İsrafil Kurtcephe hakkında önemli detaylar gün yüzüne çıkmaya devam ediyor. Geçen yıl 25 Haziran tarihinde yakalanıp örgüt üyesi olduğu gerekçesiyle mahkemece tutuklanan Kurtcephe, daha önce verdiği ifadelerde 2012 yılında FETÖ lideri Fetullah Gülen’i Pensilvanya’da ziyaret ettiğini itiraf etmişti. Tarihçi olması nedeniyle ve Gülen’in şahsını merak ettiği için gittiğini söyleyen Kurtcephe’nin Pensilvanya seyahatinde yalnız olmadığı ortaya çıktı.

O DA PENSİLVANYA’YA GİTTİ

Eski Rektör İsrafil Kurtcephe’nin 8 Aralık 2012 tarihinde Pensilvanya’ya giderek Fetullah Gülen’e yaptığı ziyaret sırasında yanında Hasan Tarık Şen ve Abdullah Aziz Ergin’in de bulunduğu öğrenildi. Söz konusu Pensilvanya ziyareti, “Atatürk Havalimanı Yolcu Salonu Gümrük Müdürlüğü’nün 1 Haziran 2017 tarih ve 98415994-349 sayılı cevabi yazı” diye başlayan iddianamenin ilgili kısmında, belgeler ışığında ve bazı tanıkların İsrafil Kurtcephe’nin ikinci kez rektör seçildikten sonra Antalya İl İmamı ve Abdullah Aziz Ergin isimli şahıs ile Amerika’ya Gülen’i teşekkür ziyaretine gittiği yönündeki iddiaların doğruluğunun kesin biçimde tespit edildiği belirtildi. Pensilvanya ziyaretinde Kurtcephe’ye eşlik eden ve o dönemde rektör yardımcısı olan Prof. Dr. Abdullah Aziz Ergin’in AÜ Fen Fakültesi Matematik Bölümü Geometri Ana Bilim Dalı’ndaki öğretim üyeliği görevine devam ettiği öğrenildi. (Kaynak: Aydınlık)

Ne olmuştu?

Kurtcephe iddianamesiyle ilgili açıklama

Kurtcephe iddianamesinde yeni isimler

 

Cevap yazın

Yorum Yazınız.
Lütfen adınızı giriniz