Rusya: Afrin’de siviller vuruldu

0
100
Rus Dışişleri Sözcüsü Maria Zaharova, Afrin harekatında ‘aralarında sivillerin de bulunduğu birkaç yüz kişinin hayatını kaybettiğini’ söyledi.

KORSAN –  Rusya Dışişleri Sözcüsü Maria Zaharova, Türkiye’nin Afrin harekâtında ‘aralarında sivillerin de bulunduğu birkaç yüz kişinin hayatını kaybettiğini’ söyledi. Haftalık basın toplantısında konuşan Zaharova, “Türk hükümeti, 20 Ocak’ta Afrin’de YPG’ye karşı başlatılan askeri harekatın Birleşmiş Milletler (BM) Tüzüğü’nde yer alan devletlerin öz savunma hakkına uygun olarak yapıldığını ve terör örgütlerini yok etme amacı taşıdığını belirtiyor. Elde edilen bilgilere göre 10 günlük süreçte ölü sayısı birkaç yüze ulaştı” dedi.

‘DURUM CİDDİ KAYGI YARATIYOR’

Zaharova, “Bölgedeki durumu elbette takip etmeyi sürdürüyoruz. Durum ciddi bir kaygı yaratıyor. Moskova, Türkiye’nin Afrin’deki harekatı kapsamında tarafları itidale çağırıyor” diye konuştu. Zaharova, Rusya’nın Suriye’nin birliğinin, egemenliğinin ve toprak bütünlüğünün desteklenmesine yönelik tutumunun devam ettiğini de vurguladı. (Kaynak: Sputnik)

Cevap yazın

Yorum Yazınız.
Lütfen adınızı giriniz