Sadece Diktatör’e ‘sadece’ okuma desteği

0
233
Kadıköy Tiyatroları Platformu sansüre ve yasaklara karşı ülke çapındaki tiyatroları dayanışmaya çağırdı. 29 Ocak Pazartesi günü “Sadece Diktatör” oyunu eşzamanlı olarak okunacak.

KORSAN ÖZEL HABER – Kadıköy Emek Tiyatrosu’nun üretimi olan “Sadece Diktatör” oyununun önce Artvin’de, daha sonra Kadıköy’de kapalı veya açık alanda sahnelenmesinin hiçbir mahkeme kararı olmaksızın OHAL bahane edilerek engellenmesi üzerine Kadıköy Tiyatroları Platformu yaptığı çağrıda, ülke çapındaki tüm tiyatroları 29 Ocak Pazartesi günü, saat 20.30’da “Sadece Diktatör” oyununu okumaya davet etti.

“ÇÜNKÜ BİLİYORUZ SANATÇILAR DEĞER ÜRETİR, SADECE DİKTATÖR YASAKLAR”

Yayınlanan çağrı metninde sansür ve yasakları kabul etmediklerini, sanatçıların hedef gösterilip maddi ve manevi işkenceye maruz kalmalarına sessiz kalmayacaklarını belirtti.

“Biz Kadikoy Tiyatroları Platformu olarak “evrensel insani değerler” ön kabulünün ihlal edilmediği hiçbir sanat üretiminin sansürlenmesini,  yasaklanmasını; üretici kadrosundaki sanatçıların hedef gösterilip maddi ve manevi işkenceye maruz bırakılmasını, tehdit edilmesini kabul etmiyoruz. Güvenliğimizi sağlamakla görevli kamu memuru polislerin, tiyatrolarımıza soruşturma ve tehdit mekanizmasının uygulayıcıları olarak değil, seyircimiz olarak gelmesini diliyoruz.

Ülke çapındaki tüm tiyatroları fuayesi, sahnesi, odası her nerede olursa olsun aynı gün aynı saatte bizlerle birlikte  “Sadece Diktatör” oyun metnini seslendirmeye davet ediyoruz.

Çünkü biliyoruz sanatçılar değer üretir, sadece diktatör yasaklar!”

Cevap yazın

Yorum Yazınız.
Lütfen adınızı giriniz