Takipsizlik kararına rağmen dönemiyorlar

0
196
Antalya Havalimanı’nda FETÖ’cü sendikaya üye oldukları iddiasıyla işlerine son verilen 307 güvenlik görevlisi, haklarındaki tahliye kararına rağmen işlerine geri dönemiyor.

KORSAN –  Antalya Havalimanı’nda çalışan ve FETÖ’cü sendikaya üye oldukları iddiasıyla işlerine son verilen 307 güvenlik görevlisi, haklarındaki tahliye kararına rağmen işlerine geri dönemiyor. Saadet Partisi Antalya İl Başkanlığı’nı ziyaret eden mağdurlar adına konuşan Nilüfer Koç, “9 Ekim 2016 tarihinde telefonlarımıza gelen mesajla 307 kişi işinden oldu. Bunun nedeni e-devlet sisteminde yer alan bir sendika üyeliğiydi. Bu sendika sadece Antalya’da faaliyet gösteriyor ve Valiliğin onayı ile kurulmuştu. Bu sendikanın kuruluşundan itibaren tüm yasal süreç devletimizin kontrolünden geçmiş olup, en son biz havalimanı işçilerine ulaşmıştır” dedi.

‘TEK SUÇUMUZ MİLLETVEKİLİ YAKINI OLMAMAK’

Havalimanında asgari ücret karşılığında yoğun bir mesai harcadıklarını dile getiren Koç, “İşimize son verildikten sonra birçok arkadaşımız evlerini boşalttı, ailelerinin yanlarına taşındılar. Çünkü geçinebilecekleri bir kuruş paraları yoktu. Aile içinde geçimsizlik başladı. Ayrıca sırf bu mağduriyetlerden dolayı sağlıklarından bile olan arkadaşlarımız oldu. Hiç suçumuz olmadığı halde uzun süre acaba ne zaman kapımız çalınıp içeri alınacağız korkusu ile yaşadık. Bu bizim psikolojimizi bozan en önemli faktördü. Keşke gelselerdi de önce bize sorsalardı, gerekli araştırmaları yapıp suçsuz olup olmadığımıza karar verselerdi. Bizim bu konu ile alakalı hiçbir suçumuz yok. Belki de tek suçumuz milletvekili çocuğu veya yakını olmamaktı” diye konuştu.

Cevap yazın

Yorum Yazınız.
Lütfen adınızı giriniz