TGC’den Antalya’ya iki ödül

0
338
Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’nin Konrad Adenauer Stiftung ile ortaklaşa düzenlediği 2017 Yerel Medya Ödülleri’ni kazananlar belli oldu. Hürriyet Akdeniz’den Ceren Deniz ve Antalya Körfez gazetesinden Abdullah Yüksel övgüye değer bulundu.

KORSAN – Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) ile Konrad Adenauer Stiftung’un (KAS)  20 yıldır birlikte düzenlediği Yerel Medya Ödülleri’nin 2’si Antalya’ya geldi. Hürriyet Akdeniz’den Ceren Deniz ve Antalya Körfez gazetesinden Abdullah Yüksel övgüye değer bulundu. Hürriyet Akdeniz’den Ceren Deniz, 31 Aralık 2017 tarihinde yayınlanan  “Evsiz Yaşamların Umudu Oldu” başlıklı haberi ile toplumsal bir sorunu etkin bir biçimde kamuoyuna taşıması nedeniyle ödüllendirildi. Antalya Körfez Gazetesi sayfa sekreteri Abdullah Yüksel de Kumluca, Finike, Demre, Kaş ilçelerinde yaşanan hortum felaketini 15 Kasım 2017 tarihli birinci sayfada fotoğraf ve grafik tasarımı ile etkili bir şekilde sunduğu gerekçesiyle övgüye değer görüldü.

TERMİK SANTRAL FELAKETİNE ÖDÜL

​​Zonguldak Pusula Gazetesi’nden Aydın Arslan Yılmaz, 4 termik santral kurulan ve 2 tanesi de yolda olan Zonguldak’ın Çatalağzı beldesinde yaşanan çevre felaketini 29 Aralık 2017 tarihinde yayınlanan “Bu Dünyada Cehennemi Yaşayan Belde: Çatalağzı” haberinde çarpıcı bir biçimde yansıttığı gerekçesiyle ödüle değer bulundu. Trabzon Son Nokta Gazetesi’nden İpek Cansel Şahin “Tarihe Merdiven Dayadılar”  başlıklı fotoğrafı ve Trabzon Günebakış Gazetesi’nden Ömer Salkı 16 Ekim 2017 tarihli spor sayfasıyla ödül aldı.

SEÇİCİ KURULDA YER ALAN İSİMLER

TGC-KAS Yerel Medya Ödülleri’nin seçici kurulunda TGC Başkanı Turgay Olcayto, Genel Sekreter Sibel Güneş, Genel Sekreter Yardımcısı Niyazi Dalyancı, Balotaj Kurulu Başkanı Nuray Özger, Denetim Kurulu Üyesi Arif Esen, Konrad Adenauer Stiftung Proje Yöneticisi Bekir Öncel, TGC Ordu Temsilcisi Zeki Mesut Özel, DHA İstihbarat Şefi Hasan Erşan ve Hürriyet Gazetesi Fotoğraf Editörü Sebati Karakurt yer aldı. Hasan Erşan ve Arif Esen toplantıya katılamadıklarından oylarını yazılı olarak gönderdi.  Seçici Kurul başkanlığına Turgay Olcayto, yazmanlığa Bekir Öncel oybirliği ile seçildi.

Cevap yazın

Yorum Yazınız.
Lütfen adınızı giriniz