Yine Akaydın dönemini eleştirdi

0
174

AKP Antalya İl Kongresi’nde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, önceki Büyükşehir Belediye Başkanı CHP’li Akaydın’ı eleştirerek, “Onun zamanında bira festivalleri oldu. Müslüman mahallesinde salyangoz satmaya çalışsalar da başarısız oldular” dedi.

KORSAN – Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Antalya 6’ncı Olağan İl Kongresi’ne katıldı. Antalya Spor Salonu’nda gerçekleştirilen kongre öncesi dışarıdaki kalabalığa seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan, ardından salona geçti. Erdoğan, burada yaptığı konuşmada Antalya’nın önceki Büyükşehir Belediye Başkanı CHP’li Mustafa Akaydın’ı isim vermeden eleştirdi. Erdoğan, “Menderes beyden önce bira festivalleri oldu. Bu bira festivallerinden birinde genç bir yavrumuz öldü. Bunu çatısı altında bulunduranlar bunun hesabını sordular mı? Ne yaptı Antalya? Aslına rücu etti. FETÖ gibi ihanet çetelerini de devreye soksalar, Müslüman mahallesinde salyangoz satmaya çalışsalar da başarısız oldular. Türkleri İslamsızlaştırma projeleri her seferinde akamete uğratıldı” ifadelerini kullandı.

‘BİZDEN ÖNCE GELENLER HİKAYE’

Antalya’ya 15 yılda 31 31 milyar lira yatırım yaptıklarını söyleyen Erdoğan, “Bizden önce gelenler ne yaptı, hikaye” dedi. Antalya’nın turizm potansiyelinden de bahseden Erdoğan, “2016 yılında 15 Temmuz darbe girişimi nedeniyle sayılarda düşüş oldu. Bir önceki yıla göre 2017 yılında yüzde 57 artış oldu. 2017’de 10.5 milyona çıkan sayıyı bu yıl 14 milyon olarak hedefledik. Eser yapmak kadar bunların kıymetini bilmek de önemlidir. Prestij projelerimizden biri de 112 hektarlık arazi üzerin kurulan uluslararası EXPO 2016 fuar alanıdır. 3 milyar lira harcanarak tamamlanandı. EXPO’ya, turizmimizi deniz, kum, güneş, kısır döngüsünden kurtaracak eser olarak bakalım, hedeflerin çok gerisinde kalmış olsa da 5 milyon ziyaretçiyi ağırladık. Bu projenin yaşatılması hususunda gayret gösterilmesi gerekiyor. İlgili Bakanlık ve Büyükşehir Belediyesi müşterek bir çalışmayla EXPO alanının Antalyamıza ve ülkemize farklı hizmetler vermesini temenni ediyoruz” diye konuştu.

‘TÜRKİYE PUTPERESTLERLE DOLUYDU’

Antalya’nın 811 yıl önce fethedilen Antalya’nın yetiştirdiği alimlerle medeniyetin en önemli karargahlarından biri olduğunu dile getiren Erdoğan, “Gücümüzün farkındayız, hasımlarımız da bunun farkında, bu nedenle pınarlarımızı kurutmanın çabası içindeler. Son iki asırdır Türk milletinin can damarlarını kesmek için nasıl bir kampanya yürütüldüğünü görüyorsunuz. Türkleri savaş meydanında değil asıl tarihte yenme çabasındalar. Belli kesimlerin ağızlarını her açtığında ‘din ilerlemeye manidir’ demeleri boşa değildir. Tek parti döneminde ne diyorlardı, ‘Ne mucize, ne efsun, ne örümcek, ne yosun, Çankaya yeter bize, Kabe Arap’ın olsun’. Gençler bu ülke bu tür putperestlerle doluydu. O karanlık zihniyetlerin tüm çabalarına rağmen milletin dirayeti ile başaralı olamadılar. Gazi Mustafa Kemal’i istismar etmeye çalışmaları başarısızlıkla” dedi. (DHA)

 

Cevap yazın

Yorum Yazınız.
Lütfen adınızı giriniz