Yunanistan’dan bayrak açıklaması

0
56

Didim açıklarındaki kayalıklara bir grup Yunan’ın, Yunanistan bayrağını diktiğinin ortaya çıkmasının ardından Atina’dan ilk açıklama geldi. Fournoi Korseon valisi Ioannis Maroussis, newsbomb.gr’e konuştu.

KORSAN- Yetkili, olayla ilgili soruşturmanın başlatıldığını ve Yunan bayrağının olup olmadığına dair incelemelerin sürdüğünü açıkladı.

Başbakan Binali Yıldırım’ın bugün katıldığı bir etkinlik sonrasında basın mensuplarının sorularını yanıtlamasıyla ortaya çıkan bayrak krizinde sıcak bir gelişme yaşandı. Başbakan Yıldırım, son dönemde gerilen ilişkilerde Yunanistan’ın provoke ettiğini söyleyerek, “Ege Denizi’nde zaman zaman gerginliği arttırmaya yönelik komşumuz Yunanistan’ın bir takım faaliyetlerinin olduğu malumunuz. Son zamanlarda bu ihlallerde artışlar göze çarpıyor. Özellikle aidiyeti belli olmayan kaya parçaları var. Bunlara yönelik Kardak kayalıklarına benzer girişimleri olduğunu görüyoruz. Yine Didim açıklarında kayalığa bir bayrak dikme, Yunan bayrağı dikme girişimi oldu” demiş ve bu gelişmeye Sahil Güvenlik ekiplerinin müdahale ederek bayrağı kaldırdıklarını aktarmıştı.

Cevap yazın

Yorum Yazınız.
Lütfen adınızı giriniz